avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Activitate zehra123456

Activitate zehra123456

Răspuns la discuția numele
DA ACEST act de la aut.turca l-am dus la consulatul romaniei şi mia spus ca trebuie tradus in romaneste .DAR VREAU sa va ıntreb daca mai imi trebuie alt act din turcia va multumesc pentru toatr informatiile pe care mi le dati. PINA AİCİ E BİNE...AM o alta ıntrebare ..EU PLEC DİN TURCİA şi vrau sa ma stabilesc definitiv ın romania si sa bag divortu in romania ..copii nu au certificate romaneşti vin cu mine acum ın romania Dar vreau sa spun ca am fost la cosulatul roman şi nu le pot scoate de la consulat .pentruca nu mi-am scimbat prenumele intrebarea este urmatorea ..CE ACTE imi trebuie din turcia pentru certificatele de nastere din romania Şİ tatal copiilor ce acte trebuie sa imi dea pentru scoterea de certificate romanestı AM maı mute ıntrebari dar vreau sa le luam pe rınd va mutumesc din tot sufletul.
Răspuns la discuția numele
va mutumesc foarte mult pentru raspuns.Vreau ıntıi sa va lamuresc cu scimbarea de prenume .DECİ sınt castorıta de 17 ani ın turcia cu cetatean turk .Am facut ın turcia casotoria legala 12-12-2006 .in anul16-08-20011 am trecut şi la cetatenia turca .Trecınd LA CETANİA TURCA am trecut la religia de musulman şi cınd mı am depus actele de cetatenie turca .atunci mau ıntrebat daca vreau sa imi scimb prenumele ADİCA DE LA MARİA CERASELLA .. SA TREC LA PRENUMELE ZEHRA ..deci asta este scimbarea prenumelui
locuiesc ın turcia de 18 ani si sint casatorita cu cetataen turk am doi copii.Am si certificat de casatorie romana .Cınd am devenit cetatean turk mi-am scimbat numeale .adica ın toate actele din romania ma numesc turan maria cerasella.ın actele din turcia turan zehra. in curınd vreau sa ma stabilesc definitıv ın romania .İNTREABAREA este .cınd vın ın romania toate actele din romania ...adica numele turan maria cerasella sa trec la numele turan zehra ce acte ımi trebuiesa sa aduc din turcia pentru transificarea numelui ın romania
Discuție numele
sınt cetaten roman cu domicilul in turcia şi sint castorita cu un cetaten turk .DUPA casatorie mi-am scimabat numele .İN actele din turcia ma numesc turan zehra in actele din romania ma numesc turan maria cerasella .am şi certicat de casatorie romanesc İNTREBAREA este urmatoarea .. tote actele din romania vreau sa le trec de la turan maria ceresella la turan zehra .CE acte imi trebuie in romania pentru acesta scimbare de nüme . dar mentinez vreau sa plec ın romania de finitif
Discuție Costuri divort
AŞ vrea sa va ıntreb cıt ma costa bagarea divortului ,DAR fara avokat
Răspuns la discuția vreau sa revin la numele din urma
ın primu rınd va multumesc ca ati revenit la raspuns foarte repede o luam de la ınceput .DA am certificat de casatorie romanesc l-am scos de la consulat roman .Pe certificatul de casatorie ma numesc turan maria cerasella Deci ca şi pe pasortul romanesc turan maria cerasella si pe certificatul de casatorie turca tot turan maria cerasella copii sau nasut in turcia Prımul copil este nascut pe data 08-08-2001 şi o cheama asime turan Al doilea copil este nascut pe data 20-11-2002 erol turan.ACUM vreau sa va informez in privnta numelui pe care l-am scimbat dupa casatorie DECİ m-am castorit ın turcia pe data 12-12-2006 dar vreau sa mentionez dvs ca am stat fara castorie legala 7 ani .PE DATA 16-08-2011 am devenıt cetatean turk şi in aceaşi data pe care o mentionez mi-am scimbat numele .adica din turan maria cerasella am trecut la turan zehra pentru ca in acelaşi timp am devenıt musulman .acesta a fost motivu pentru scimbarea numelui meu .ACUM doar in buletınul turcesc ma cheama turan zehra şi pe buletinul turcesc al copilor mama este trecuta turan zehra . mentionez dvs ca la ora actuala ın afara de aceste trei acte pe toate actele ma numesc turan maria cersaella .Sİ ACUM va intreb ce pot face .sau ce acte trebuie sa aduc din turcia ca sa le pot lua copiilor cetatenia romana . DE la consulat mı- au spus pentru cetatenia copiilor am probleme din cauza numelui .LA ora actuala am doua nüme TURAN ZEHRA in buletın turcesc şi in pasaport roman TURAN MARİA CERASELLA CE TREBUİE SA FAC VA ROG MUULT SA AJUTATİİ CU
Răspuns la discuția vreau sa revin la numele din urma
ın primu rınd va multumesc ca ati revenit la raspuns foarte repede o luam de la ınceput .DA am certificat de casatorie romanesc l-am scos de la consulat roman .Pe certificatul de casatorie ma numesc turan maria cerasella Deci ca şi pe pasortul romanesc turan maria cerasella si pe certificatul de casatorie turca tot turan maria cerasella copii sau nasut in turcia Prımul copil este nascut pe data 08-08-2001 şi o cheama asime turan Al doilea copil este nascut pe data 20-11-2002 erol turan.ACUM vreau sa va informez in privnta numelui pe care l-am scimbat dupa casatorie DECİ m-am castorit ın turcia pe data 12-12-2006 dar vreau sa mentionez dvs ca am stat fara castorie legala 7 ani .PE DATA 16-08-2011 am devenıt cetatean turk şi in aceaşi data pe care o mentionez mi-am scimbat numele .adica din turan maria cerasella am trecut la turan zehra pentru ca in acelaşi timp am devenıt musulman .acesta a fost motivu pentru scimbarea numelui meu .ACUM doar in buletınul turcesc ma cheama turan zehra şi pe buletinul turcesc al copilor mama este trecuta turan zehra . mentionez dvs ca la ora actuala ın afara de aceste trei acte pe toate actele ma numesc turan maria cersaella .Sİ ACUM va intreb ce pot face .sau ce acte trebuie sa aduc din turcia ca sa le pot lua copiilor cetatenia romana . DE la consulat mı- au spus pentru cetatenia copiilor am probleme din cauza numelui .LA ora actuala am doua nüme TURAN ZEHRA in buletın turcesc şi in pasaport roman TURAN MARİA CERASELLA CE TREBUİE SA FAC VA ROG MUULT SA AJUTATİİ CU
Răspuns la discuția vreau sa revin la numele din urma
DAR EU AM CERTİFCAT DE CASTORIE ROMANA ,DE CE NU POT SA BAG DİVORTI IN ROMANİA
Răspuns la discuția vreau sa revin la numele din urma
ın primu rınd va multumesc ca ati revenit la raspuns foarte repede o luam de la ınceput .DA am certificat de casatorie romanesc l-am scos de la consulat roman .Pe certificatul de casatorie ma numesc turan maria cerasella Deci ca şi pe pasortul romanesc turan maria cerasella si pe certificatul de casatorie turca tot turan maria cerasella copii sau nasut in turcia Prımul copil este nascut pe data 08-08-2001 şi o cheama asime turan Al doilea copil este nascut pe data 20-11-2002 erol turan.ACUM vreau sa va informez in privnta numelui pe care l-am scimbat dupa casatorie DECİ m-am castorit ın turcia pe data 12-12-2006 dar vreau sa mentionez dvs ca am stat fara castorie legala 7 ani .PE DATA 16-08-2011 am devenıt cetatean turk şi in aceaşi data pe care o mentionez mi-am scimbat numele .adica din turan maria cerasella am trecut la turan zehra pentru ca in acelaşi timp am devenıt musulman .acesta a fost motivu pentru scimbarea numelui meu .ACUM doar in buletınul turcesc ma cheama turan zehra şi pe buletinul turcesc al copilor mama este trecuta turan zehra . mentionez dvs ca la ora actuala ın afara de aceste trei acte pe toate actele ma numesc turan maria cersaella .Sİ ACUM va intreb ce pot face .sau ce acte trebuie sa aduc din turcia ca sa le pot lua copiilor cetatenia romana . DE la consulat mı- au spus pentru cetatenia copiilor am probleme din cauza numelui .LA ora actuala am doua nüme TURAN ZEHRA in buletın turcesc şi in pasaport roman TURAN MARİA CERASELLA CE TREBUİE SA FAC VA ROG MUULT SA AJUTATİİ CU
sınt cetatean roman si sint casatorita cu cetatatean turk locuiesc de 17 ani in turcia am doi copii şi sint si cetean turc in acelaş timp intrebarea mea este ,pe paşaportul romanesc ma cheama maria cerasella dar pe paşaportul turc ma cheama zehra,dupa casatoria ın turcia am devenit musulman şi acesta este motivu pentru care mi-am scimbat numele ,copii nu pot sa le fac cetatenie romana pentruca am doua nüme .şi vreau sa va informez copii sint nascuti in turcia nu au fost niciodata in romania.Dar m-am hotarıt sa bag divort de sotul şi impreuna cu copii sa ne stabilim in romanıa Intrebare mea este urmatoare in romania pot sa divortez şi pot sa revin din nou la numele meu adica maria cerasella pentruca din tara turca nu vreau sa divortez va rog din toata inima sa ma ajutatii cu informatii sigure şi cıt de repede va astept raspunsul va multumesc din tot sufletul si va doresc multa sanatate din tucia