avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Activitate monicaa18

Activitate monicaa18

Buna seara,

Eu detin un apartament impreuna cu sotul in Tg jiu jud GORJ, si acesta casa la care ma refeream mai sus intr un sat din Jud GORJ care este mostenire doar pe numele meu, pentru care am verificat acum si acest numar "rol nominal unic" difera fata de cel pe care il am la apartamentul din TG JIU.

Din ce inteleg de la dvs acest numar "rol nominal unic" ar trebui sa fie la fel pentru toate propietatile pe care le detin?

Mentionez ca pentru acesta casa nu am inca cadastrul facut, urma sa il fac.

Va rog sa imi raspundeti daca am inteles corect

Va multumesc mult!

Buna ziua,

Nu a existat nici una din situatiile enumerate de dvs

Sunt unicul propietar al casei, dar cand am incercat sa platesc impozitul am realizat ca numarul nominal unic nu mai corespunde cu al casei, a fost schimbat.

Cum ar trebui sa procedez in acesta situatie?

Multumesc mult pentru raspuns!
Se poate modifica numarul nominal unic al unei case propietate personala?
Daca da, in ce conditii se poate modifica?

In ce conditii se poate modifica numarul nominal unic al casei propietate personala?
Multumesc!
Răspuns la discuția Acte cadastru
Mi s-a spus ca am nevoie de un certificat de atestare fiscala de la primarie, poate fi eliberat si in alt loc acest certificat?
Discuție Acte cadastru
Buna ziua! Detin o casa la tara careia vreau sa ii fac cadastru si intabulare. Am depus cerere din septembrie 2017 la primaria comunei, dar pana in prezent nu mi s-au eliberat actele necesare, primarul de acolo tot amana. E normal sa dureze atat o cerere pentru cadastru? La ce institutii ma mai pot adresa sa urgenteze eliberarea actelor necesare?
Buna ziua! Daca am pierdut numarul unui dosar succesoral, care sunt demersirile care trebuiesc facute pentru a primi un dupicat din arhiva judecatoriei?
Discuție succesiune
acum 2 ani a fost dezbatuta sucesiunea in urma decesului celor 2 parinti suntem 2 frati de ce unul dintre frati nu a primit niciun fel de act daca a cedat in favoarea celuilalt nu trebuia sa primeasca si el ceva la mana
Discuție procura
cat este valabila o procura din partea sotului facuta la notariat pt cadastru intabulare in cartea funciara a unui imobil
in proiectul de inregistrara sistematica aimobilelor in cadastru si carte funciara proiect ce a avut ca scop intabularea gratuita a imobilelor precum siemiterea cartilor funciare ACEST PROIECT A AVUT LOC IN TOATA TARA SAU IN UNELE LOCALITATI