avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1110 soluții astăzi
Forum Activitate MatacheDana

Activitate MatacheDana

Nu mi s-a trimis vreun mail cu informatia ca trebuie platesc eu . Mi s-a spus , clar , la telefon de catre d-na Adina sa chem IT-ist sa ma ajute . Eu am replicat : ' mI-l platiti dvs ? " D-na Adina a ras putin si a replicat : ' Eee asta e culmea ! Asta e problema dvs , nu a noastra " . I-am propus sa vin eu la sediu cu tel meu , pentru a ma lumina cineva in problema . A spus ca e exclus . Adica de ce e exclus ? ? Asa se trateaza un client care plateste de ani de zile abonament ? ORIBIL !
Vin eu cu telefonul la sediu Avocat net , sa-mi arate IT-istul dvs cum se poate deschide ca inainte . Sau vine el acasa la mine . D-na Adina a spus ca n-are ce face si sa chem / platesc asistenta . Iata ca am o idee mai buna . Cand programam ?
Cand deschid apare doar titlul , nimic mai jos . Nu ajunge in spam . Mi s-a spus sa aduc un IT-ist sa rezolve problema . Asta e impertinenta . M-a sunat o d-na , Stefania , sa rezolvam impreuna la telefon . A ramas sa-i trimit o captura de ecran . Am trimis . Dupa aceea nu a mai vrut sa raspunda la telefon . F amabil , nuuu ? ? ! Deci cer asistenta gratuita
Nu se deschide cand accesez de pe mail , fie calculator , fie telefon . Am anuntat pe d-na Adina Pitoiu , careia i-am platit abonamentul si am primit raspuns coplesitor de... impertinent . Imi pare rau ca am platit .
Nu se mai transmite " Discuții interesante din forum " în același format ca până-n februarie ? Nu mai poate fi accesat
Taxa ? Pentru ce ? Moravurile BOR sunt strigatoare la cer ! Iar ANAF inchide total ochii la permanentele evaziuni fiscale ale acesteia . In schimb , vaneaza micii contribuabili
Daca sunt PFA si emit facturi catre firme pt serviciile prestate de mine trebuie sa trec la cele electronice ?
Sunt PFA cu activitate intrerupta si beneficiez de indemnizatie cf OUG 30/2020 . Intentionez sa ma pensionez pentru limita de varsta , fara a inchide deocamdata PFA . Este necesar sa mentionez primirea indemnizatiei in cererea de pensionare ?
Daca un PFA cu activitate intrerupta din pricina restrictii covid a beneficiat de indemnizatii ajutor in per marti-iulie cf oug 32 si 92 , mai poate aplica pentru microgranturi cf oug 130 ? Multumesc
Daca un PFA a beneficiat de indemnizatii martie-iulie cf oug 30 si 92/2020 mai poate aplica pentru microgrant cf oug 130 ? Multumesc