avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Sunt PFA; voi emite facturi electronice catre firme?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Sunt PFA; voi emite facturi electronice catre firme?

Daca sunt PFA si emit facturi catre firme pt serviciile prestate de mine trebuie sa trec la cele electronice ?
Ultima modificare: Vineri, 13 Octombrie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 19:18, 13 Octombrie 2023
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Paypal, pfa si facturi. Cristi234 Cristi234 Am 3 nelamuriri legate de PFA, paypal si facturi 1. Daca am un tarif de 4 lei pentru acces la continut premium la un website, cu plata prin paypal si am ... (vezi toată discuția)
Pfa pt curatenie la bloc, 400 lei lunar, trebuie efactura? mihaieda mihaieda Buna ziua, pun aici o intrebare pt cineva care este PFA si emite doar o factura pt 400lei lunar pt servicii de curatenie pt asociatia de proprietari (la bloc). ... (vezi toată discuția)
Unde plătesc tva-ul după ce îl declar? am depus prima dată ... MirabelaX MirabelaX Unde plătesc TVA-ul după ce îl declar? Am depus prima dată declaratia D390 pentru servicii intracomunitare, dar nu știu unde și când trebuie să ... (vezi toată discuția)