avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 981 soluții astăzi
Forum Activitate csabled

Activitate csabled

Un imobil sechestrat de catre un executor poate fi vandut de catre un alt executor? Puteti sa mi indicati o baza legala?
In cazul unui parteneriat, srl cum trebuie sa efectueze achizitiile publice? tot pe legea 98?
multumesc pentru raspuns.
Este necesar autorizatie de construire sau alte autorizatii pentru o cabanuta de lemn comandat si montat de teren?
Cod CAEN 8121 - este necesar obtinerea autorizatiei pentru o firma care presteaza servicii de curatenie la domiciliul clientului?
Cat dureaza impartirea pe 2 loturi a unui teren intravilan?
Doresc sa achizitionez o parte dintr-un un teren intravilan care inca nu este divizat.

Multumesc anticipat raspunsurile.
Dupa infintarea unei SRL in termen de 30 de zile sunt obligat sa depun declaratia 010 la ANAF daca nu sunt platitor de TVA și nu am salariati?
ulterior ce am primit comunicarea si toate actele aferente inregistrarii prin e-mail pot solicita documentele originale si prin posta? am gresit la cererea de inregistrare am bifat numai comunicarea prin e-mail si nu stiu cum pot obtine documentele originale
Răspuns la discuția Pentru a infiinta un PFA.
daca primiti o diploma la finalul cursului este indiferent daca faceti online sau fizic. la inregistrarea unui pfa se solicita diploma in domeniul respectiv care coincide cu codul caen.
IN CAZUL IN CARE INREGISTRAREA FIRMEI A FOST FACUTA ONLINE PE PORTALUL ONRC, COMUNICAREA A FOST SOLICITATA PRIN E-MAIL, DOCUMENTELE ORIGINALE CUM VOR FI PRIMITE?