avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Activitate tasso

Activitate tasso

Multumesc frumos!
Buna ziua, am un srl fara activitate, deci nu emit nici o factura, am obligatia sa ma inscriu in spatiul privat virtual? Multumesc frumos si o zi buna tuturor.
Multumesc frumos!
Buna ziua si anul fericit tuturor! As avea o intrebare, deci eu ca persoana fizica pot sa inchei un contract de energie electrica pe numele meu daca casa unde locuiesc e pe firma mea?Multumesc frumos si o zi buna.
Buna ziua, as vrea sa stiu daca e obligatoriu sa accept intabularea gratuita care se face acuma in anumite judete. Va multumesc frumos.
Răspuns la discuția Reevaluare casa residentiala
Acuma e clar, multumesc Dna Alina.
Răspuns la discuția Reevaluare casa residentiala
Am reevaluat casa in ianuarie 2016, trebuie s-o mai reevaluez in ianuarie 2019 chiar si daca casa are scop rezidential?
Răspuns la discuția Reevaluare casa residentiala
Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Reevaluare casa residentiala
Multumesc Dna Alina, dupa cum am inteles acuma impozitul pe casa nu se mai plateste in functie de persoana fizica sau juridica ci dupa utilizare, adica rezidentiala , neresidentiala sau mixta, casa mea e sediul firmei dar de fapt o folosesc pentru locuit de aia intrebam daca inca e obligatorie reevaluare la trei ani..
Buna ziua, casa unde locuiesc e pe firma care nu mai are activitate, find casa residentiala eu sunt obligat s-o reevaluez din trei in trei ani?