avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate denise_ionelia

Activitate denise_ionelia

Răspuns la discuția Maximul fondului de rulment
Eh,m-am descarcat si eu putin...(e sotul plecat :D )

Desi am fost lovita drept in plex de criza ,cred ca nu mi-am pierdut simtul umorului...faza cu banul ( Craiovei) si spamul era o gluma... :))
Anyway...
....nu-i asa de greu de facut legatura-daca o cartela e DOAR 6 lei,inseamna ca ceilalti 6 se duc...unde?... la urmatoarea za,nu? :D..........urmatoarea za e de la termopanele de pe casa scarii....urmatoarele de la iluminatia senzoriala de pe aceeasi casa a scarii...TRAIASCA-NE ADMINISTRATORII!!!!!
Traiesc cu speranta ca exista si administratori corecti ...:)))))))))
Răspuns la discuția Maximul fondului de rulment
Touche!
Am avut intr-adevar restante. #-o Dar sa opresti si penalizare si fond de rulment in aceeasi luna,stiind ca si eu si sotul eram someri... X-( ...si sa te trezesti sa mai faci si modernizari pe scara cand mai bine de jumatate din proprietari erau restantieri...sa nu ti se dea codul de la interfon numai ca sa ti se ia 12 roni la fiecare 2,3 luni pe o cartela de interfon pt. ca se defecteaza ...si sa ai 3 lanturi de aur la gat , de cate 20 de grame fiecare......ii pot da :ban: sau sa-i dau :spam: ? ;))
.........gata, mi-am spus oful ... ;))

O zi buna si o vara frumoasa va doresc tuturor!!!!!!!!
Buna dimineata. Eu am ajuns la un fond de rulment de 370 lei. Este adevarat ca exista un maxim de fond? Spunea cineva ceva de 300 lei maxim. Este ceva adevarat?
Va multumesc pt. raspunsul dat.
Intr-adevar,la penalizari ma refeream.
Da, tot platesc de doua luni si nu se prea simte...#-o
Va multumesc.
Problema este ca adm. adauga in fiecare luna majorarea la restanta acumulata. De ex.
pt. martie -1450 restanta + 62 pen.=1512 ;
pt. aprilie -1318 restanta + 62 pen.= 1380

In cazul acesta banuiesc ca ar trebui calculat din urma,nu?

Buna ziua. Daca de un an venitul lunar pe membru in familia mea este de 400 lei pot fi scutita de penalizari la intretinere?
Va multumesc.
Răspuns la discuția DECIZIE mincinoasa
Multumesc frumos pt. raspuns.
Intreba cineva pe un alt topic in cat timp poate duce actele pt. somaj si i s-a raspuns "cat mai curand".Totusi,nu este un termen limita?
Am stat 3 saptamani sa-mi faca o decizie ca cea de sus X-( ,mai stau o saptamana sa-mi faca Anexa 14 X-( ...poate intre timp voi beneficia si de plata preavizului:)).Cei de la CASS nu mi-ar putea completa anexa? :sorry:
ynocentta a scris:

Pentru anumite sume a survenit prescriptia generala

:sorry: Nu prea am inteles. #-o
In decizia de incetare a CIM scrie urmatoarele:"La data incetarii activitatii(15.09.a.c.), salariatul a beneficiat de plata preavizului pt. 15 zile lucratoare in per. 26.08-15.09.2010.In perioada cat se afla in preaviz societatea ii plateste drepturile salariatului cf. Codului Muncii."
O MARE MINCIUNA!!! Nu am primit nimic. Nu am semnat decizia.I.T.M.-ul il poate forta cumva pe angajator sa-mi plateasca preavizul?
Daca 15 septembrie este ultima zi de preaviz se poate sa-mi incheie CIM-ul tot cu 15?
Buna ziua!
As dori sa aflu cat a fost taxa pt. parcare si cea pt. impozitul auto pe anii 2003-2005.
In perioada 2003-2005 fiind in divort cu fostul sot(decedat in anul 2009) nu s-au achitat taxele auto.Nestiind acest lucru,acum sunt buna de plata.Incepand cu 15 martie 2005,in urma partajului masina a revenit fostului sot.
Pt. anul 2005 platesc integral sau doar pana la 15 martie?

Va multumesc!