avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate bgd29

Activitate bgd29

Este un mare abuz.... !!!!
Sunt perfect valabile si in ROMANIA (Scrie si pe acel talon in limba germana)...romania a semnat tratate bilaterale de recunoastere cu Germania!
A fost un ordin de la Seful Politiei Romane ca nu sunt valabile (ABUZIV)...dupa care se fac aceste abuzuri....militienii nu stiu sa citeasca....dupa un zvon fac dosare penale....!!!! Acest ordin de MILITIAN DESTEPT care intre timp s-a retras dupa site ul politiei ROMANE !
Faceti plangere penala de abuz in serviciu cui va facut dosar penal!!!!
Toate cazurile au luat SCOATERE DE SUB URMARIREA la parchet !!!!
salut !
Obligat instanta va dispune recalcularea alcoolemiei ...daca ai dat declaratia asa cum ai mentionat mai sus 4 beri in momentul opriri....sigur o sa iasa sub limita penalului cu mult !!! Ai dreptul constitutional la Recalculare...adica fix cea din momentul opriri in trafic !
Ca sa mearga mai repede...si sa-ti iei permisul inapoi...cere la instanta sa platesti tu recalcularea...si in aprox 4 luni scapi...daca merg lucrurile bine (cam o luna la IML si aprox 2 luni pana la noul termen de judecata) , adica iti iei permisul inapoi :)

Nu asculta la tot ce se scrie pe aici :) sa-ti recunosti vina...ca sa fii condamnat !!!
buna ziua,

In acest caz , cand permisul este retinut pana la 1 an sau peste 1 an pentru dosar penal alcool si termenul de 90 de zile este depasit si permisul inca retinut...asta nu-i un abuz !? nu cumva in astea 3 luni trebuie sa decida ce se intampla mai departe....clasare sau mai departe la instanta !
Se poate face adresa la CEDO pt nerespectarea prezumtiei de nevinovatie ??? (sunt cazuri in care se da clasare...deci - permis retinut 1 an...nelegal pt ca legea spune clar 90 zile!!! daca in astea 90 de zile nu esti deja condamnat ai dreptul la dovada provizorie...deoarece in acest termen de 90 de zile este in fapt permisul retinut lega, daca se depasesc cele 90 de zile... nu mai exista prezumtia de nevinovatie !!!! ...si lipsa de un proces echitabil pt ca dureaza si 2 ani cercetarea pana la condamnare!!! ...Si pt ca nu se elibereaza dovada pana la finalizarea proceseului-anchetei....l )! Sau mai intai cu ordonanta de clasare se merge in contencios administrativ si dupa la CEDO !? Sau direct la CEDO ?!
Multumesc
buna ziua,

Am permisul retinut pt 3 luni , eu lucrez in Marea Britanie , am spus la angajare ca detin permis cat B si ca-i retinut in Romania pt 90 zile , ei mi-au spus sa fac dovada ca am permis...inainte sa ma bage la Training sa nu se trezeasca dupa training (circa 3luni) ca eu nu am permis ! Mi-au zis sa cer o adeverinta autentificare permis la Ambasada , cei de acolo mi-au raspuns ca numai daca este pierdut sau furat pot face elibera aceasta dovada ! Este corect asa ceva !??? Eu detin permis...normal ar trebui sa-mi elibereze aceasta adeverinta - chiar cu mentiune...retinut...fara drept de conducere...etccc!!!!
Unde pot face reclamatie pentru acest abuz ????
salut !
Ai rezolvat cu preschimbarea !? sunt si eu in aceeasi situatie !