avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1777 soluții astăzi
Forum Activitate manuelaelias

Activitate manuelaelias

Buna ziua.am lucrat in spania timp de 7ani.vreau sa plec de aici,nu stiu daca in romania sau in alta tara.inainte sa plec trebuie sa scot ceva certificat sau o "hartie care sa demostreze anii lucrati aici,sau acesti ani or sa figureze direct in romania??multumescspuneti_mi dc este necesar odata cu plecarea mea definitiva din spania,sa scot vvreun act necesar oriunde in romania sau alta tara.
Buna ziua.casatoria in spania,nefiind inregistrata in romania,este valabila in romania??
Buna ziua.m_am casatorit in spania,dar acum ma aflu singura in romania cu copilul nostru si am decis sa divortez.sotul meu a ramas in spania.este de origine marrocan.eu pot solicita divortul din romania,sau trebuie sa-l solicit in tara in care m_am casstorit??nu avem bunuri in comun,doar copilul si se poate ca el sa nu fie de acord.este posibil ??dc da,unde ar trebui sa fac primul pas???multumesc frumos
Buna ziua! Vreau sa.mi schim pasaportul la consulatul din spania.m.am casatorit aici acum 9 ani cu un cetatean din maroc.numi.am schimbat numele de familie.ce se intampla dc nu mentionez in momentul solicitarii schimbului de pasaport faptul ca sunt casatorita?? Multumesc anticipat