avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate San1985

Activitate San1985

Multumesc!
Buna ziua! Avocatul sotiei mele a afirmat ca va aduce in instanta proba cu istoricul apelurilor si mesajelor mele din urma cu 1 an pentru a demonstra ca as fi avut o relatie extraconjugala. Este posibil sa obtina aceasta proba de la furnizorul de telefonie mobila, fara acordul meu?
Răspuns la discuția 2 procese pe aceeasi materie
Va multumesc!
Răspuns la discuția 2 procese pe aceeasi materie
Pensie de intretinere fara divort. Niciunul din noi nu a bagat inca divort. Doar ea a deschis un dosar pt stabilirea pensiei, intrucat si-a schimbat domiciliul si a luat copilul cu ea.
Buna seara! In cazul in care sotia mea a deschis proces pentru stabilire pensie intretinere, daca eu bag divort, procesul ei se anuleaza fiind pe aceeasi materie sau se judeca si primul, fiind nevoit sa achit pensie inca de cand a intentat ea procesul?
Am inteles. Multumesc mult!
Pai asta era intrebarea, se mai imparte masina daca pana acum rata a fost platita foar de mine si asa va fi si in continuare?
Si rata cine o va plati in continuare? Este facuta tor in timpul casatoriei.
Buna ziua! Cum pot sa sterg o intrebare adresata pe forum? Am dat ceva detalii in mesaj si nu vreau sa vada anumite persoane care viziteaza site-ul. Va multumesc!
Buna ziua!
In luna august, sotia a parasit domiciliul, pe motiv ca as avea o relatie extraconjugala, neputand dovedi nici in momentul de fata. Neintelegerile dintre noi au aparut cu mult timp in urma. Avem un copil de 1 an si 8 luni pe care l-a luat asupra ei, si-a schimbat domiciliul, mutandu-se la parintii ei, formuland o cerere de acordare a pensiei de intretinere pentru copil in luna octombrie, fara a intenta inca divort.
In timpul casatoriei(luna iulie) am obtinut un imprumut bancar de 10.000 €, pentru a achizitiona o masina, rata lunara fiind platita doar de mine, creditul fiind pe numele meu, ea fiind doar coplatitor, in caz ca eu nu pot achita. In cazul in care as cere eu divort, ce se va intampla cu masina? Intra la partaj?
O alta problema este custodia copilului. Daca salariul meu este de aprox. 4800 de lei, fiind mult mai mare decat al ei, este posibil sa obtin custodia copilului?