avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Activitate ESTRANGED

Activitate ESTRANGED

Răspuns la discuția Un mic ajutor daca se poate .
Pai se poarta .. pana la urma mai stie cineva cine si cu ce a inceput?:-/
Răspuns la discuția Un mic ajutor daca se poate .
Hmmz .. asta ar fi cu caracter de acceptare?:D
Răspuns la discuția Un mic ajutor daca se poate .
Depinde .. daca insisti, te invit sa-mi vizitezi biroul si acolo iti dau mai multe detalii .. Dar sa ma anunti din timp sa-mi aranjez programul;)
Răspuns la discuția Un mic ajutor daca se poate .
Daca asta prezideaza complete .. sperantele sunt mici in ceea ce priveste sistemul din tara asta:D Nu am griji, ca deobicei nu ajung in instanta .. io le rezolv fie prin negocieri, fie uneori mai stradal.
Gavril ... da mah .. asa fac .. reprezint sacali:D ... si care e problema? Cineva trebuia sa fac si asta, nu? Ca si tine de altfel .. ;) Iar despre caracter:)) .. tu, ca reprezentant al breslei, vorbesti / scrii despre caracter? Pai asta e contradictie in termeni:P
Răspuns la discuția Un mic ajutor daca se poate .
@GAVRIL...
Ti-as raspunde ardeleneste .. da' mi-e ca ma dau astia afara. Oricum e ultima data cand te bag in seama pe thread-ul asta. Chestiunea cu penalitatile la penalitati and soever o putem lamuri usor. Totusi .. cumva ai pierdut sau ai facut obiectul vreunei proceduri in calitate de debitor rau platnic?:D Ca prea esti inversunat. Iar de lucrat pt cineva ca tine .. sorry da' (inca) imi aleg clientii. Berea nu-mi place .. iar cu dobitocii in mod sigur nu ma incurcB-) Si apropo ... pro bono nu mi-am propus sa lucrez. Cat ai fi tu de uimit .. e o paine buna de mancat de la sacalii aia. Si pana si sacalii au interese legitime#-o. Iti urez bafta si promit ca te ignor pe viitor, nu de alta, da' sa nu-ti plesneasca vreo 'jartea de la atata preocupare:D
Răspuns la discuția codrul muncii
Eu zic sa o refaci .. In instanta se castiga si pe asemenea aparari.
Răspuns la discuția vinovat e agentul de vanzari???
In anumite ipoteze s-ar putea atrage raspunderea agentului. Dar vorbim pe presupuneri .. Gen nerespectarea politicii comerciale a companiei (vezi fisa postului, ROI, conditii comerciale etc), depasirea unor norme interne referitoare la prudenta in aprecierea volumului si conditiilor unor tranzactii (greu de demonstrat .. etc), tranzactii efectuate fara respectarea cerintelor de forma (facturi neconfirmate, lipsa unor elemente care sunt necesare sustinerii litigiului cu clientul in instanta - in sens larg, clauze negociate fara a fi imputernicit in acest sens etc )
Răspuns la discuția Un mic ajutor daca se poate .
1A
2C
3B
4C
5C
6A
Răspuns la discuția Un mic ajutor daca se poate .


Asta e off topic .. dar ma simt obligat sa-ti raspund, desi ca sa nu dau nastere la alte discutii ar trebui sa-ti explic niste chestii la nivel primar:D
Incepem cu semantica .. probabil cand ai scris ''protezez'' ti-a scapat tasta .. Disting ca ar fi vorba despre ''protejez''.
Am recitit thread-ul si nu vad unde m-am intins in explicatii privind debt recovery.
Si nu simt nici o nevoie .. credeam ca pe aici se vantura niscaiva profesionisti.
Iar de colaborat .. hmmz .. pro bono nu prestez, iar onorariile mele sunt semnificative uneori in raport cu valoarea litigiului.
P.S.: Tu ce frici ai daca replicile tale suna atat de ofensiv?:P Sau dai pe aici pentru glorie sau popularitate?:))
Răspuns la discuția Concurs de infractiuni sau nu?



Da, sufletel, totul e in regula! Sau aproape totul. Actele sunt legale si produc efecte. Singurul lucru de natura penala pe care l-am putut observa este chestiunea cu incheierile lasate in alb firmei B. In rest, toate bune si frumoase, doar aici mi s-a parut putina neglijenta. Si asta degeaba, este greu de demonstrat. Asa ca...

Pai e imposibil .. ca daca nu produc efecte juridice, si din speta nu rezulta ca ar produce, e un fel de comoditate prosteasca susceptibila sa se transforme intr-o fapta de natura penala cu conditia esentiala a existentei unei doze sanatoase de ghinion / sau rea credinta / intentie ,, ha!:P