avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Activitate maryanamry

Activitate maryanamry

Discuție Dare in plata
Ma intereseaza sa stiu daca e legal sa mi se reinfiinteze poprirea pe salariu la trei luni dupa ce a fost suspentata in urma unei notificari de dare in plata....Avocatul cu care am semnat contractul nu-mi da nici un fel de detalii , in ultimul timp nu-mi mai raspunde nici la telefon...Eu am achitat onorariul cerut pentru un proces de dare in plata...Acum sincer nici nu stiu ce sa fac...cred ca am ajuns din nou de unde am plecat...Mi-am pus toate sperantele in acest proces insa nici nu stiu daca s-a solutionat in vreun fel...va rog sa ma ajutati...cu un sfat macar...ce mai pot face?...
Răspuns la discuția poprire salariu
Pai inca am procesul de dare in plata pe rol inca nu sa solutionat ...inca nu am nici o hotarare...in cazul meu ca mi-a fost reinfiintata poprirea, este ca sunt nelamurita...de ce pe parcursul procesului mi se fac retineri ?...
Discuție poprire salariu
Buna ziua...dupa ce am depus notificare de dare in plata, timp de trei luni mi-a fost suspendata aceasta poprire, insa acum de luna aceasta am primit acasa cat si la firma notificare de reinfiintare a popriri...dupa care a urmat si retinerea din salariu evident...ma intereseaza sa stiu daca e legal ce se intampla...
Discuție Garantie
Buna seara....Am sa intru direct in subiect...Timp de 4ani de la firma mi sa retinut o suma de bani din salariu sub forma de garantie...Acum am nevoie de acesti bani ,firma a fost de acord insa banca cu care colaboreaza firma nu mi da pentru ca am o poprire pe salaru....Dar eu platesc aceasta poprire cam tot de acest timp de cand mi se opreste aceasta garantie.....in concluzie , ce sanse am sa pot sa fac sa-mi dea banii...
Răspuns la discuția card cetelem
de la recuperator...pai ultima plata facuta la card va referiti?...in anul2009cred...ca de atunci nu am mai platit toate datoriile...eu m-am inteles deja cu ei si de luna trecuta platesc lunar o suma de bani ca sa nu-mi trimita dosarul la executor...am facut bine?...
Discuție card cetelem
Buna ziua, in anul 2008 am avut eu si sotul meu carduri cetelem, nu am mai putut sa le achitam si luna trecuta adica in decembrie 2016 am primit somatie ca avem de plata o suma fabuloasa de 3600 fiecare...ce sa facem???...sa ma inteleg cu ei si sa le dau lunar o suma de bani?? sau sa astept executarea silita si apoi sa fac contestatie??..