avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 909 soluții astăzi
Forum Activitate Ionela2008

Activitate Ionela2008

Buna ziua. Am depus dosarul pentru alocația copilului dupa 18 luni. Imi puteti spune daca va primi banii si pe aceste 18 luni ,Sau doar de când am depus dosarul. Va multumesc
Răspuns la discuția Divorț
Buna seara. Mai am o mica nelămurire.. Părintii mei locuiesc în Iași, eu sunt căsătorită în Craiova.. Dacă eu plec la ei unde trebuie sa vorbesc cu un avocat??? Aici în Craiova sau pot vorbi cu un avocat don Iași ca sa ma reprezinte . Va mulțumesc frumos
Răspuns la discuția Divorț
Va mulțumesc frumos
Răspuns la discuția Divorț
Doar fata are 11 ani... Este dintr o relație anterioara... Însă el a dorit să poarte numele lui. Problema este băiatul la care nu vrea sa renunțe. Băiatul are 5 ani. Va mulțumesc frumos
Răspuns la discuția Divorț
Va mulțumesc din suflet... Orice sfat îmi este de ajutor... O seara frumoasa.
Răspuns la discuția Divorț
Domiciliu minorilor este la casa parintilor lui.. Dacă eu plec cu ei acasă la părintii mei, ma va afecta la procesul de divorț?? Va mulțumesc pentru amabilitate

Discuție Divorț
Buna seara. Sunt căsătorită de 6 ani... Am doi copii, băiatul din casatorie iar fata dintr o alta relație dar recunoscută de catre actualul sot. Din mai multe motive vreau sa divorțez... Ce șanse am sa rămân cu amândoi copii dat fiind faptul că el este mai mult plecat din tara? Va mulțumesc
Răspuns la discuția Sesizare I.T.M
Va multumesc. Am vreo sansa sa castig in istanta?
Discuție Sesizare I.T.M
Buna ziua. Am lucrat la un magazin in calitate de vanzatoare. Desi i am cerut patronului atat contractul pentru a il semna cat si adeverinta de salariat , am fost amanata cu diferite motive.In tot acest timp precizez nu am semnat absolut nimic. In luna decembrie nu m a platit.In urma cu 3 saptamani i-am facut o sesizare la I.T.M . Astazi am primit raspuns ...Din documentele solicitate si prezentate se admin.societatii ( dosare personale,foi colective de prezenta,state de plata( pe care eu nu le-am semnat) a reiesit ca a ti desfasurat activitate pentru acest angajator...etc. Pentru perioada noiembrie - decembrie 2016 la care faceti referire in petitiev, va comunicam ca in luna noiembrie figurati nemotivata ,iar in decembrie reprezentantul legal a evidentiat in foaia colectiva de prezenta 80 ore lucrate( eu lucram 120 ore luna). In timpul controlului s- a constatat ca angajatorul a respectat prevederile art.166 alin 1 si art 168,alin 1 din codul muncii referitor la plata drepturilor salariale care prevede ,,plata salariului se dovedeste prin semnarea statelor de plata( pe care eu nu le am semnat),precum si prin alte documente justificative care demonstreaza efectuarea platii catre salariatul indreptatit" In statul de plata din luna decembrie in dreptul numelui dumneavoastra este evidentiata o semnatura, pentru achitarea sumei constituite.
Cam asta este raspunsul. Aceasta persoana mi a falsificat semnatura. Ce ar trebui sa fac? Va multumesc