avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Am depus dosarul pentru alocația copilului ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Am depus dosarul pentru alocația copilului dupa 18 ...

Buna ziua. Am depus dosarul pentru alocația copilului dupa 18 luni. Imi puteti spune daca va primi banii si pe aceste 18 luni ,Sau doar de când am depus dosarul. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:39, 21 Noiembrie 2020
Veti primi din urma pe cel mult 12 luni .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand voi primi alocatia de stat pentru copil? kissablegirl kissablegirl am nascut in septembrie si am depus actele pentru alocataia de 200 lei in 4 octobrie cand este posibil sa vina primii bani??? (vezi toată discuția)
Despre drepturile copilului Ioana Antonia Ioana Antonia Bună ziua , pe data de 7 .09. 2018 am depus actele pentru alocația copilului , astăzi am fost la primărie să întreb despre dosarul fetiței mele , iar ... (vezi toată discuția)
Cat e termenul de depunere a dosarului Petronela Popa Petronela Popa Buna ziua as avea o intrebare am un copil nascut pe 18/07/2016 si e nascut in spania aici nu iam facut nici alocatie nimic daca as merge in iunie in ro sa i ... (vezi toată discuția)