avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1085 soluții astăzi
Forum Activitate danYel19

Activitate danYel19

buna ziua bunicul sotie mele vrea sa ne doneze apartamentul , dar cum sa facem contractul ? de vanzare cumparare cu uzufruct-viager sau de donatie ? precizez ca nu dam niciun leu pe apartament si doar pe acte le platim noi. mai precizes ca bunicul are 2 fete cum , dar nu vrea sa le lase nimic lor. multimesc anticipat
Buna ziua,aceasta intrebare a mai fost postata o data doar ca sotul meu cel care a postato a spus o mai pe scurt.

Poveste incepe asa: Eu stau in casa cu Mama sotul acesteia(tatal mei vitreg) sora mea in casa bunicului meu,apartamentul fiid al lui.
Problema este ca sotul face des scandal acesta a pus si microfoane in casa. Am inregitrari cu acesta cand ma injura si ameninta etc. Acum bunicul vrea sa-l dea sau sa-i dea pe amandoi afara din casa (mama si sotul ei) intrebarea este daca IN BAZA UNOR DECLARATII LA POLITIE POATE SA I DEA USOR AFARA SAU TREBUIE ACETIONATI IN INSTANTA. mentionez ca ambii au buletin pe aceasta adresa. DACA BUNICUL IMI DA PROCURA (IMI CEDEAZA DREPTURI JURIDICE LEGATE DE APRTAMENT ii pot da afara mai repede?? As vrea sa nu-i actionez in instanta. Multumumec!
bunicul este titularul apartamentului , fica lui a locuit un timp acolo dupa care sa casatorit a locuit la ginere intretimp a aparut si nepoata care are 2 ani si jum acum , la evacuat pe el de unde stateau si sa rugat de el sa le faca buletine si sa stea acolo pana gaseste cu chirie si sa facut chirie .
buna bunicul meu locuieste cu fica, ginerele , nepoata lui . probemele au inceput la scur timp dupa ce sa mutat ginerele la el . certuri batai ... cum poate sa il evacuieze din casa pe ginere ,fica ,si nepoata lui . mentionez ca au buletin pe adresa respectiva . Mai mentionez ca am inregistari cum sare la el sal bata il ameninta si injura .