avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate Mihaela2312

Activitate Mihaela2312

Buna ziua, lucrez la o casa de pariuri si recent au decis sa lasam liber accesul la toaleta, clientilor din agentie. Exista vreo lege care prevede ca ar trebui sa existe grup sanitar separat pentru angajati? Mentionez ca in spatiul respectiv exista doar un grup sanitar, iar eu lucrez o zi cu o zi pentru 12 ore. Nu pot concepe sa impart acelasi grup sanitar cu clientii agentiei! Este normal asa ceva?
Discuție Parcare
De ceva timp avem probleme cu un vecin care nu poate accepta ideea ca locul de parcare din fata geamului dumnealui,a fost ocupat si platit totodata catre primarie de noi.
Situatie care devine din ce in ce mai deranjanta deoarece in ultima perioada parcheaza in spatele masinii noastre,cu botul masinii deasupra locului de parcare,sa zic aproximatix 20 de cm in interiorul marcajului,facandu.ne din ce in ce mai grea viata cand ajungem acasa si trebuie sa parcam masina.
Sotia domnului,o casnica care probabil altceva nu are de facut,a devenit deja intimidanta spre stresanta.....iesind de fiecare data la.geamul apartamentului si fixandu.ne cu privirea in momentul in care ajungem acasa.
Acum intrebarea mea ar fi: Exista vreo regula in ceea ce priveste parcarea,distanta care trebuie pastrata?As vrea sa stiu daca in momentul in care chem politia locala am vreun sort de izbanda,sau cum as putea rezolva?
Buna ziua.
Am onmare nelamurire.Am fost in CM de pe data de 21 nov pana pen31 ian inclusiv.In luna gebruarie am primit un salariu in val de 870 de lei net.Tin sa specific ca salariul brut este 1397 pana la 31 01 2017.Ma puteti lamuri va rog cum s.a ajuns la aceasta suma de 870 de lei?CM a fost cu cod de indemnizatie 01 adica platit 75 %.Multumesc anticipat!