Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Parcare
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Parcare

De ceva timp avem probleme cu un vecin care nu poate accepta ideea ca locul de parcare din fata geamului dumnealui,a fost ocupat si platit totodata catre primarie de noi.
Situatie care devine din ce in ce mai deranjanta deoarece in ultima perioada parcheaza in spatele masinii noastre,cu botul masinii deasupra locului de parcare,sa zic aproximatix 20 de cm in interiorul marcajului,facandu.ne din ce in ce mai grea viata cand ajungem acasa si trebuie sa parcam masina.
Sotia domnului,o casnica care probabil altceva nu are de facut,a devenit deja intimidanta spre stresanta.....iesind de fiecare data la.geamul apartamentului si fixandu.ne cu privirea in momentul in care ajungem acasa.
Acum intrebarea mea ar fi: Exista vreo regula in ceea ce priveste parcarea,distanta care trebuie pastrata?As vrea sa stiu daca in momentul in care chem politia locala am vreun sort de izbanda,sau cum as putea rezolva?
Atat timp cat respectivul va restrictioneaza accesul la locul de parcare sunteti indreptatita sa solicitati echipaj de politie care sa constate si eventual sa consemneze sanctiune in sarcina vinovatului