avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 407 soluții astăzi
Forum Activitate beleflorin4444

Activitate beleflorin4444

Răspuns la discuția sentinta civila
Este vorba despre o actiune cu teren agricol unde instanta a hotarat ca se dispune intabularea,dar nu s-a efectuat intabularea in 3 ani,
Discuție sentinta civila
Buna seara,as dori sa stiu o sentinta civila care nu a fost aplicata in cat timp se prescrie si nu mai poate fi aplicata?Multumesc.
Buna dimineata,la nepotul meu s-a vandut casa la licitatiept o datorie avuta la bcr,Intrebarea mea este ce contestatie mai poate face deoarece el nu a fost anuntat el unde are domiciliul,imobilul a fost instrainat,el a aflat de la chiriasii la care le-a spus individul care a licitat.
Răspuns la discuția plata prejudiciului evaziune
Buna,in rechizitoriu am fost incadrat dupa legea veche
Buna ziua,intr-un dosar de evaziune fiscala cu prejudiciu sub 50000 euro am fost acuzat de complicitate la evaziune fiscala,pana la primul termen care innca nu s-a dat prejudiciul a fost integral platit.Intrebarea mea este daca eu ca complice pot beneficia de beneficiul de nepedepsire daca prejudiciul la platit faptuitorul iar eu am fost doar complice.Multumesc.
Buna dimineata,fiind condamnat cu suspendare serviciul probatiune mi-a cerut revocarea suspendarii,pe 6 iunie am primul termen dar eu lucrez o luna cu o luna in Austria si nu pot veni la primul termen.As dori sa stiu ce pot depune ca judecata sa aiba loc si in lipsa mea?
Discuție angajare
Buna ziua,uchiul meu a fost angajat la cineva sofer pe tir,fiind bolnav a primit decizie medicala asupra capacitatii de munca din 6.02.2017,care trebuia vizata defostul angajator si se depunea lacas pt pensie de boala.Angajatorul a refuzat sa semneze,a facut plangere la itm de unde a primit raspuns caci nu a gasit pe nimeni la sediu si sa se adreseze instantei.Intrebarea mea este ce poate sa faca unchiul meu pentru a beneficia de pensie,de asemenea nu i s-a platit nici concediu medical.Multumesc.
Răspuns la discuția revocarea suspendarii
chiar daca sa platit partial si pot arata caci nu am posibilitatea sa platesc
Bunaseara,am o condamnare cu suspendare si peste 2 luni se termina si perioada de proba.Ofiterul de la probatiune a trimis la instanta caci prejudiciul cauzat in dosar nu este decat partial recuperat si am primit citatie cu termen pt revocarea suspendarii.Intrebare:Se poate sa-mi revoce suspendarea si daca procesul este cu camera preliminara.Multumesc.
Răspuns la discuția Nedeclararea chiriilor
Buna,nu la parchet trebuie sa faca plangere,banii oricumnu-i mai da dar sa nu mai pateasca si altii la fel