avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Activitate k666

Activitate k666

Bună ziua,
Pe cartea de munca am 15 ani vechime pentru trecerea la gradatie superioara însă o perioada, angajatorul nu a platit asigurarile sociale.
Vechimea pentru o gradatie superioara se calculează fără acele luni?
Mulțumesc!
Buna ziua! Tatăl meu este cetățean german si a decedat în Germania. Cum a fost posibil sa aduca soția lui mașina în România?
Mulțumesc!
Răspuns la discuția Invaliditate grad III
Bună ziua, îmi spuneți va rog dacă a-ti aflat răspunsul?
Răspuns la discuția Invaliditate grad III
Nu înțeleg ce legătură are gradul de handicap cu comisia de expertiza pt pensie cu grad de invaliditate?
Răspuns la discuția Invaliditate grad III
Nu trebuie sa-mi dea comisia de expertiza acordul sa lucrez?
Răspuns la discuția Invaliditate grad III
Mulțumesc dar dacă reușesc sa mă angajez oricum nu se mai cumulează nu?
Răspuns la discuția Invaliditate grad III
Mai am câteva luni gradul 2 dar vreau sa mă angajez și nu știu dacă e posibil fără sa merg la revizuirea programată, sa înțeleg ca dacă nu merg la revizuire mă pot angaja cu 8 ore sau trebuie neapărat sa merg și comisia stabilește dacă îmi da gradul 3 sau îmi da aprobarea sa lucrez?
Răspuns la discuția Invaliditate grad III
Bună ziua,
Va rog sa-mi spuneți dacă este obligatoriu sa lucrez 4 ore la gradul 3 de invaliditate pt ca am întrebat pe forum și nu am aflat un răspuns sigur.
Mulțumesc.

Bună ziua, va rog sa-mi spuneți, dacă renunț la pensia de invaliditate de gradul 3 as putea sa lucrez 8 ore / zi?
Răspuns la discuția Grad 2 invaliditate
Înseamnă ca pot renunță la pensie fără comisie sau nu?
Răspuns la discuția Grad 2 invaliditate
Sa merg la Casa de Pensii cu contractul de munca este suficient sau care sunt pașii?
Și angajatorul mă poate angaja atâta timp cât scrie pe decizie grad 2 invaliditate? La Casa de Pensii mi s-a spus ca nu am drept de munca, nu ca am drept de munca daca renunț la pensie. Mi s-a spus sa merg la comisie pt a fi trecuta la gradul 3 cu jumătate de norma, dar dacă angajatorul este de acord sa lucrez 8 ore cum as putea sa fac în așa fel sa nu încurc angajatorul în vreun fel?