avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Activitate Soaretiberiu

Activitate Soaretiberiu

Salut am o întrebare dacă o persoana termina prenatalul și după aceea întra în șomaj, acel șomaj se înregistrează vechime în munca ptr pensionare, este vorba de soacră-mea care a avut 15 ani și 3 luni dar a avut șomaj 7 luni și nu sa încadrat la punctul de pensie minim șomajul la avut în 1995
Salut se mai poate înscrie rulota de Anglia?
Salut o întrebare, am comparat o mașină de la un garaj dealer autorizat cu suma de 9000 de euro, am fost la banca și i-am depus pe numele acestei firme, și aceasta firma mia dat făcură cu suma de 8000 de euro,, cesa fac în cazul asta, o sa am probleme cu anaful? Pe mine nu ma afectează personal,
Salutare, întrebare. Mai este valabil în 2024 amenda auto,se mai plătește în 15 zile pe jumătate?
Discuție Pensie
Salut am si eu o intrebare ,tatal meu are 32 de ani in campul muncii din cei32 de ani 16 sunt cu grupa 2 si are 62 de ani :poate iesii la pensie?
Discuție Prenatal
Salut am o intrebare daca sotia mea are in ultimii 2 ani are 7 luni de munca norma intreaga si 6 luni cu jumatate de norma adica de 4 ore : beneficiaza de postnatal?
Salut am și eu o întrebare am dat în judecata ptr timbrul de mediu și am câștigat dar anafura a făcut recurs , inrebarea este mai plătesc ceva la avocat ptr a baga dosarul din nou la tribunal ptr finalizare ?
Salut am și eu o întrebare am dat în judecata ptr timbrul de mediu și am câștigat dar anafura a făcut recurs , inrebarea este mai plătesc ceva la avocat ptr a baga dosarul din nou la tribunal ptr finalizare ?
Discuție Pensie
Salut am și eu o întrebare exista vreo lege de pensionare dacă se pun copiii sau dacă ieși mai devreme .mama are 8 copii Mulțumesc!
Salut am o întrebare am dat în judecata statul ptr timbrul de mediu printr un avocat și am câștigat .iar anaful a făcut recurs ,acum eu trebui abia avocatul meu sa meargă în instanță, din nou ptr a da definitiv .întrebarea este avocatul îmi mai cere bani acum ptr a baga din nou dosarul la tribunal?