avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate Alex savu

Activitate Alex savu

Discuție Partaj
Buna ziua! Am o întrebare pt dvs. Tataia a murit acum 3 ani iar moștenitoare sunt mamaia mama și cu inca 2 surori.mamaia fiind bolnava o are pe mama că îngrijitoare. Exista vreo calea legală că mamaia sa ii lase partea ce îi revine din moștenire noi ne făcând succesiunea pt că nu ne înțelegem cu celelalte surori? Am fost la un notar și mi-a zis că poate da o declarație împreună cu 2 martori și cu o donație.iar când am cerut părerea altuia ne-a zis că nu se poate pt că donația este atacabilă. Pe noi ne interesează ceva ce nu se poate ataca in instanță mulțumesc
Discuție Decont voucher
Buna seara am o problema am depus actele la mine la serviciu pt decontare voucher de vacanta însă eu nu am fost in vacanta am vb cu o agenție de turism i-am platit TVA și o suma in plus in total 450 lei iar eu am luat decont 1450 lei.mia dat factura cu chitanța am depus am primit banii iar acum să sesizat anaful pt că firma nu a plătit TVA chiar daca a luat banii de la mine ce mă învățați să fac mulțumesc
Am vb cu un secretar de primărie si mi.a zis sa caut anexa 1,2,3 de la fond funciar pitești prefectura Argeș ca scrie acolo mii de multumiri
Mii de mulțumiri
Dar am câștig in instanță?ei sunt obligați sa îmi elibereze mie adeverință sau este totul la latitudinea primăriei?mulțumesc frumos
Buna seara!am si eu o problema bunicul meu a murit de 3 luni si vrem sa deschidem succesiunea dar pe lângă titlu de proprietate mai avem si alte terenuri doar pe proces verbal de punere in posesie.am fost la un notar si a zis ca nu se poate face nimic si fara o adeverință de punere in psesie de la primărie.am fost la primărie si mi-au zis ca nu se poate să-mi dea ca o sa pierd acele terenuri si m-au dat afara.țin sa menționez ca acele procese verbale sunt semnate de primarul actual, de secretar si de inca cineva din primărie.va rog ajutati-ma mulțumec