avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1818 soluții astăzi
Forum Activitate Mariusionut1

Activitate Mariusionut1

Răspuns la discuția Permis !
Mașina era pe Germania și numerele erau false dar in actele date de vânzător scriau numerele false care erau pe mașina asigurarea falsa valabilă totul cât sa te păcălească ! Înainte eram când era dosarul la poliție circulație cu auto neimatriculat și cu număr fals acum sint circulație auto neimatriculat și uz de fals ? E mai bine sau mai rău
Discuție Permis !
Sa trăiți astăzi am fost la procuror pentru detali și sunt încărcat pe circulație cu auto neimatriculat și uz de fals dosarul este in cercetare ce credeți ca risc nu am antecedente am toate actele de vânzare cumpărare cartea mare mică !
Exista și un caz favorabil o amenda o suspendare nu am avut niciun accident nimic am cazierul curat sau pot ajunge și la anulare?
Aveți dreptate in tot ce Spune-ți puteți sa ma lămuriti sa înțeleg și eu ?
Mulțumesc dar legile nu prea ma ajuta așa de mult fără explicați am văzut mai multe cazuri cu suspendare pe 3 luni sau amenda dar in niciunul anulare și de ce sa mi-l anuleze mie am luat-o pe încredere dacă vrea îl duc in orice moment la ăla care mi-a vândut-o am și poze cu el lângă mașina am și poze in curtea lui și cu el in mașina la mine montandumi casetofonul ! El mi-a prezentat mașina sa circul pana in Octombrie dar nu circulam atât in Februarie când cădea taxa o înmatriculam dar acum nu mai am ce el scapă și eu rămân ? E corect ? Spuneți-mi dacă au existat cazuri ca ale mele și au scăpat nu am nimic pe cazier e curat 100/100

Am și avocat !
Nu cred ca poate sa te dea in judecată nimeni și dacă încearcă tu ești cea care poate câștiga pe urma lor pentru condiții proaste nu e vina ta ai spus adevarul !
Plus mi sa reținut talonul numerele și permisul cu dovada fără drept de circulație
Am înțeles și am citit pe net ca au m-ai fost cazuri și ca au scăpat cu o amenda țin sa Menționez ca nu am luat nicio dovada pana acum am cazierul curat nu am nicio amenda absolut nimic
Sa trăiți am fost oprit in trafic pe data de 17-01-2017 cu un auto cu numere false și neimatriculat in brief mare și mic scria numerele false care erau și montate pe mașina au trecut aproape 4 luni de când știu doar ca dosarul meu este la procuror nu m-au chemat niciodată doar am fost eu și le-am prezentat actul de vânzare cumparate între mine și respectivul ce pot risca ....