avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1640 soluții astăzi
Forum Activitate ivascanu nicolita

Activitate ivascanu nicolita

SOTUL MEU A MURIT ACUM O LUNA IN URMA UNUI ACCIDENT A LUCRAT IN SECTOR MINIER SI PESTE 2 LUNI URMA SA PRIMEASCA SALARIILE COMPENSATORII IN VEDEREA IESIRII LA PENSIE.Eu am 36 de ani . AM UN BAIETEL DE 5 ANI.sUFAR DE POLIONEFRITA CRONICA UROTOPICA INACTIVA, HIPERTENSIUNE ARTERIALA SECUNDARA FORMA MEDIE, MICROLITIAZA RENALA, STOMAC OPERAT PENTRU ULCER GASTRIC(ANOSTOMOZA TERMINO-TERMINALA) ,ESOFAGITA DE REFLUX GRADUL I ,DISCOPATIE LOMBARA L5-S1,EPICRIZA. vA ROG AJUTATIMA, NU AM POSIBILITATI MATERIALE. AM DREPTUL LA PENSIE PE CAZ DE BOALA UZAND DE VECHIMEA SOTULUI MEU.VA MULTUMESC
Discuție Abuz minori
Locuiesc la apartament. La sesizarea unui vecin cum ca copii mei minori in varsta de 14 si 15 ani au deranjat linistea publica organele de politie s-au deplasat la domiciliul meu si i-au luat la sediu politiei .Acolo i-a amprentat , i-a pozat si le-a luat declaratie , fara sa fie insotiti de mine sau autoritatea tutelara. Erau in prezenta unui verisor de 22 ani.Este normal ca autoritatile sa ancheteze minori pentru tulburarea linistii publice fara a fi in prezenta parintilor sau a reprezentantului legal ? Daca nu va rog sa-mi spuneti ce lege reglementeaza drepturile minorilor. Va multumesc si astept raspuns!
Discuție TVA
Buna ziua
Va rog sa ma ajutati sa-mi clarific urmatoarea problema. Sunt contabil intr-o institutir publica. Noi nu suntem platitori TVA.Daca executam o lucrare cu o firma platitoare de TVA ii decontam costul lucrarilor facturat cu TVA sau fara .V-asi ruga sa-mi transmiteti si actul normativ care reglementeaza aceasta ? Va multumesc din suflet. O zi placuta! Ivascanu Nicolita