Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati sa-mi clarific urmatoarea problema. Sunt contabil intr-o institutir publica. Noi nu suntem platitori TVA.Daca executam o lucrare cu o firma platitoare de TVA ii decontam costul lucrarilor facturat cu TVA sau fara .V-asi ruga sa-mi transmiteti si actul normativ care reglementeaza aceasta ? Va multumesc din suflet. O zi placuta! Ivascanu Nicolita
ivascanu nicolita a scris:

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati sa-mi clarific urmatoarea problema. Sunt contabil intr-o institutir publica. Noi nu suntem platitori TVA.Daca executam o lucrare cu o firma platitoare de TVA ii decontam costul lucrarilor facturat cu TVA sau fara .V-asi ruga sa-mi transmiteti si actul normativ care reglementeaza aceasta ? Va multumesc din suflet. O zi placuta! Ivascanu Nicolita

Platiti factura cu TVA.
Codul Fiscal titlul VI Taxa pe valoarea adaugata