avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Activitate dordeduca

Activitate dordeduca

Buna ziua ,va rog foarte mult sa mi spuneti ce conditii trebuie sa indeplineasca un agent ca sa devina ofiter de politie conform legislatiei in vigoare ?.Mai are nevoie de studii superioare ?.Fiul meu a absolvit Scoala de agenti de politie Campina . Multumesc frumos ....
Ma scuzati ca mai intreb odata ...daca decizia a fost intregistrata in 20 .04 ..2018 la ISJ ...dar isi produce efectele doar de la 1 sept 2018 .....prin schimbarea ...contractului din perioada determinata in nedeterminata .......este afectata de ...neconstitutionalitatea Art 253 ?.....Multumesc foarte mult ,numai bine ...
Pai decizia mea a fost emisa in luna iunie, insa intra in vigoare de la 1 septembrie cand se incheie un nou contract pe perioada nedeterminata ....Decizia C.C. a fost publicata in Monitorul Oficial prin 15 iulie cred ......nu ma va afecta acest lucru? ....
Nu mai inteleg nimic .....Va multumesc frumos pentru raspuns ...
Va rog foarte mult sa ma ajutati cu un raspuns ...in acest an dupa vreo 10 de mers la concursul national am reusit sa ma titularizez in 3 scoli ..cu art 253 .....am primit la sf lunii iunie decizia care intra in vigoare ..de la 1 sep.cand se incheie contractul pe perioada nedeterminata ...In iulie acest articol a fost declarat neconstitutional ....Ce se intampla cu deciziile emise ..vor fi anulate ?..nu se stie nimic doar discutii pro si contra.Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns .Cu stima ...
Răspuns la discuția mobila de bucatarie
Va rog sa mi spuneti ..in cazul in care refuza sa remedieze imperfectunile ......ce asi putea sa fac ca sa -l ,,oblig,,....?Multumesc frumos!
Răspuns la discuția mobila de bucatarie
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va multumesc foarte mult pentru raspuns!
Răspuns la discuția mobila de bucatarie
Va multumesc foarte mult pentru raspuns.Cum adica factura si chitanta ,,valoreaza,, contract,,?inlocuieste ?.....nu inteleg formularea .....
Am facut o mobila de bucatarie la comanda ,a fost montata ... am dat toti banii,in ziua raspectiva nu am verifIcat atent calitatea ..lucrarii ,a doua zi am constat mai multe imperfectiuni ,la livrare am primit o factura si o chitanta ,fara contract ....Cel care mi a facut o a plecat in concediu .Va rog sa mi spuneti cum pot sa il ,,oblig,, legal sa mi remedieze ...imperfectiunile ...constatate ....dupa ce se intoarce din concediu .Multumesc frumos ...
Răspuns la discuția aviz psihologic ,politie
Nu are nicio problema medicala ,pur si simplu a fost obosit si nu a raspus la toate intrebarile ,ma intereseaza legal ,durata?
La cat timp se poate repeta un examen psihologic daca esti declarat inapt pentru scoala de subofiteri de politie ?