avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1386 soluții astăzi
Forum Activitate Subsemnata

Activitate Subsemnata

Răspuns la discuția Stimulent insertie
Intrebarea mea este....pot depune dosarul daca sunt angajata pe perioada determinata?..... si in cat timp de la data angajarii?
Buna ziua. Am inceputul munca cu 90 zile inainte de a implini copilul 2 ani dar sunt angajata pe perioada determinata (o luna) urmand ca ulterior sa imi faca angajare pe perioada nedeterminata.....in cazul acesta mai beneficiez de acel stimulent de insertie?....si,daca da,in cat timp trebuie sa depun dosarul dupa data angajarii?....multumesc
Discuție Demisie
Multumesc pentru lămuriri....va mai deranjez cu o intrebare....mai pot beneficia de acel supliment primit de la stat daca te te întorci la munca înaintea împlinirii a doi ani a copilulului daca mi-am dat demisia de la vechiul loc de munca si ma angajez in alta parte cu data de 23 19.2017?....mentionez ca doar in 19 ianuarie ar acea copilul doi ani....
Discuție Demisie
Buna ziua. Referitor la ce am întrebat mai sus,de la locul de munca m-i s-a spus sa merg astăzi sa depun i cerere de revenire din CIC cu data de astăzi si apoi sa imi depun demisia la zi,cu acordul părților,tot cu data de astăzi....e ok asa,....pot sa ma angajez in alta parte cu data de 23.10 2017?
Discuție Demisie
Buna ziua. La data de 19 noiembrie ar trebui să mă întorc la munca după 1 an si 10 luni de concediu creștere copil. Va rog sa ma sfătuiți cum e mai bine si corect sa procedez daca nu doresc să mă întorc la vechiul job ,ba mai mult,cu data de 23.10.2017 as vrea sa ma angajez in alta parte. Multumesc anticipat.
Cineva mi-a spus că la întoarcerea din CIC esti obligat sa sa revii la acelasi loc de munca,pentru minim sase luni de zile....este adevarat?....nu iti poti schimba locul de munca?
Buna seara. Dacă,înainte de împlinirea vârstei de 2 ani a copilului imi dau demisia de la locul actual de muncă și ma reangajez la 2 ore,mai pot beneficia de acel stimulent?...multumesc...