Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie

Buna ziua. La data de 19 noiembrie ar trebui să mă întorc la munca după 1 an si 10 luni de concediu creștere copil. Va rog sa ma sfătuiți cum e mai bine si corect sa procedez daca nu doresc să mă întorc la vechiul job ,ba mai mult,cu data de 23.10.2017 as vrea sa ma angajez in alta parte. Multumesc anticipat.
Depuneti o cerere de incetare a c.i.m. cu acordul partilor incepand cu data de 23.10.2017.