avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Activitate IlincaDaria

Activitate IlincaDaria

Discuție APOSTILIA
Buna ziua am rugaminte daca ma pute-ti ajuta:sora Mea este in Italia si ii trebuie sa puna pe certificatul de casatorie apostilia vrea sa imi trimita actele sa incerc sa vad ce pot face intrebarea Mea este eu nu am acelas domicilui cu al ei(Ea e in Bacau iar eu in Timisoara)ma pot adresa Prefecturi din Tm sau trebuie musai din judetul unde are ea domiciliul?si cam cat dureaza?multumesc anticipat
Răspuns la discuția Mostenire
Inca o intrebare:daca Mama vrea sa vanda una din imobile ,Cand merge la notar pt a face actul de vanzare trebuie sa fie prezent si fratele pt as da acordul? cum se procedeaza?
Răspuns la discuția Mostenire
Va rog sa ma sfatuiti.in momentul de fata noi cele trei fete am renuntat la mostenirea ce ni se cuvenea din partea lui Tata,intrebarea mea este cum intra in posesie fratele meu a mostenire?poate Mama sa-I cedeze si partea ei ?ii poate face act de vanzare cumparare fratelui meu?
Răspuns la discuția Mostenire
Sa presupunem ca fratele ramane mostenitor impreuna cu Mama,aceasta avand mai multe imobile si ar dori sa vanda unul din ele care ar fi procedura de urmat.Multumesc
Discuție Mostenire
Buna ziua.As avea cateva intrebari:suntem 4 frati Tata a decedat in 1998 iar pana acum nu sa facut succesiuna,noi cele trei fete am facut aceea declaratie de renuntare la mostenire pe partea lui tata,as dori sa imi spune-ti daca fratele nu face acèeas declaratie cum se imparte mostenirea (precizez .ca Mama traieste),iar daca ar renunta si el cui ii refine intreaga mostenire?Multumesc antcipat
Răspuns la discuția Ccc
Multumesc frumos Domnul Cornel,multa sanatate va doresc
Discuție Ccc
Buna ziua am avut contractul de munca pe perioada determinant pana la 31.08.2017 eu am nascut in 20.07.2016 mai avand o luna de concediu postnatal am depus medicalu la casa de asigurari de sanatate pt luna 09,intrebarea Mea este pt a depune dosarul pt indemnizatie crestere copil imi trebuie o cerere care ar fi trebuit sa o inaintez catre angajator doar .ca nu am depus aceea cerere pt .ca contractul meu ajunsese la termen si nimeni nu mia spus nimic,ce este de facut in acest sens.Multumesc anticipat