avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1093 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ccc

Buna ziua am avut contractul de munca pe perioada determinant pana la 31.08.2017 eu am nascut in 20.07.2016 mai avand o luna de concediu postnatal am depus medicalu la casa de asigurari de sanatate pt luna 09,intrebarea Mea este pt a depune dosarul pt indemnizatie crestere copil imi trebuie o cerere care ar fi trebuit sa o inaintez catre angajator doar .ca nu am depus aceea cerere pt .ca contractul meu ajunsese la termen si nimeni nu mia spus nimic,ce este de facut in acest sens.Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: IlincaDaria , utilizator 10:19, 2 Octombrie 2017
Nu mai aveti nevoie de nicio cerere catre angajator .... depuneti copia deciziei de incetare a c.i.m.
Multumesc frumos Domnul Cornel,multa sanatate va doresc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizație creștere copil Anamaria16 Anamaria16 Bună ziua. Ma aflu în situația în care CM al meu încetează în 31.03.2020,iar eu trebuie să nasc aproximativ în 19.04.2020. În cazul în care nu voi ... (vezi toată discuția)
Expirare contract de munca gravida ramona18121984 ramona18121984 Buna ziua.sunt insarcinata in 34 saptamani si urmeaza sa nasc pe 14 noiembrie.Sunt angajata cu contract pe perioada determinata si imi expira pe 1 noiembrie,cu ... (vezi toată discuția)
Angajatorul nu elibereaza adeverinta venit angellykro angellykro Buna Ziua, [b]1. [/b]Cum pot determina angajatorul sa-mi elibereze adeverinta de venit necesara depunerii dosarului pentru obtinerea indemnizatiei de ... (vezi toată discuția)