Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ccc

Buna ziua am avut contractul de munca pe perioada determinant pana la 31.08.2017 eu am nascut in 20.07.2016 mai avand o luna de concediu postnatal am depus medicalu la casa de asigurari de sanatate pt luna 09,intrebarea Mea este pt a depune dosarul pt indemnizatie crestere copil imi trebuie o cerere care ar fi trebuit sa o inaintez catre angajator doar .ca nu am depus aceea cerere pt .ca contractul meu ajunsese la termen si nimeni nu mia spus nimic,ce este de facut in acest sens.Multumesc anticipat
Nu mai aveti nevoie de nicio cerere catre angajator .... depuneti copia deciziei de incetare a c.i.m.
Multumesc frumos Domnul Cornel,multa sanatate va doresc