avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Activitate Dada33

Activitate Dada33

Cum pot sa scad din gestiune marfa deteriorata (îmbrăcăminte -încălțăminte ) , fiind o firma plătitoare de impozit pe profit , și ce valoare ar fi maxim ( in condițiile in care am văzut ca la Prod Alimentare sau alt gen de produse este un procent ) , nu am găsit norme care sa specifice acest procent pt produse (îmbrăcăminte , încălțăminte ) . Menționez ca magazinul funcționează de 20 de ani și in timp unele produse s-au deteriorat
Discuție HG 831/2004
Buna ziua !
In HG 831/2004 in tabelele cu plafonul legal al mărfurilor degradate /expirate nu am găsit la produse nealimentare îmbrăcăminte produse care se degradează in timp și nu pot fi vândute , care este plafonul legal , cât la suta ?
Răspuns la discuția Domiciliu C.i
Ce pot sa precizez ca la Primarie a dus un act de donație a vechiului proprietar către o terta persoana care sa îl primească in spațiu
Discuție Domiciliu C.i
Cum este posibil ca după ce am cumpărat un imobil executat silit la o licitație publica , devenind astfel proprietar , copilul vechiului proprietar sa își facă acum buletin in acest imobil fără acceptul meu evident
Discuție Sesizare Itm
Dacă eu nu ma pricep cum sa redactez o sesizare la Itm aflându-se-ma in preaviz , poate face asta un avocat care sa ma reprezinte ?adica sa facă el in numele meu
Răspuns la discuția Preaviz
Mulțumesc
Discuție Preaviz
In timpul preavizului pt demisie timpul de lucru se reduce la 4 ore din 8?
Răspuns la discuția Fisa postului
Va Mulțumesc
Răspuns la discuția Fisa postului
Tot acum am aflat ca eu care luc zilnic luni sâmbătă , ar fi trebuit sa am doua zile consecutive libere . In Aprilie deexdemplu am avut concediu 10 zile cu cerere aprobată iar pe fluturaș apar 88 ore lucrate , iar 64 ore concediu
Răspuns la discuția Fisa postului
Sa sesizează ca doar acum am primit-o ? Și ca nu e semnată de mine?