avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Activitate Suflet

Activitate Suflet

Sunt menegerul unui ONG, este drept in realitate am cautat solutii de dezvoltare , am facut acest ONG cu scopul sa ajut , eu unul fac dializa de o perioada buna , vazand atat suferinta prin spitale m-am gandit ca pot face ceva pentru oameni respectivi ...of este o mare de oameni care intr-un moment al vietii au nevoie de ajutor , Aici este mult de discutat , sunt aici sa va cer ajutorul sa gasesc un om care crede ca ma poate ajuta sau un ONG , NU cer bani vreau un sprijin LOGISTIC , managerial. Vreau sa fiu si voluntar sa invat cum pot aplica ceea ce invat in ONG pe care il am ,
O seara placuta. Imi cer scuze daca am deranjat cu intrebarea mea sau am suparat pe cineva , Doamne ajuta!
Răspuns la discuția Pot Da in judecat M.A.N
LEGE Nr. 80 din 11 iulie 1995 privind statutul cadrelor militare
Răspuns la discuția Pot Da in judecat M.A.N
De 4 ani caut pe cineva care sa ma reprezinte ... poate eu nu merit sau poate am fost naiv ..am pierdut si multi bani , dar ce pot face . credeti=ma sunt satul de promisiuni.
Răspuns la discuția Pot Da in judecat M.A.N
Din Cauza racelilor repetate , a conditiilor din unitate ,stateam la geam si batea vantu prin geamuri ca ereau ciobite , am prins din octombrie pana in martie perioada de iarna grea .
Raceam des eream tratat cu superficialitate in infirmerie erea asa de frig incat cu 3 4 paturi stateam acoperiti fara o sursa de caldura ,
Răspuns la discuția Pot Da in judecat M.A.N
Din causa racelilor repetate in care eream tratat in Infirmerie dar nu eream tratat corect
Buna Ziua , va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspus.
Sunt bolnav din armata 2005-2006, fapt consemnat pe livretul militar comisiea din armata de clasare , si multe alte documente si expertize din spitalul militar central Bucuresti , Pun intrebare daca este Tardiva solicitarea mea ,, ce pot face? Sunt 11 ani ?
Eu fac dializa de la 3 luni dupa ce am iesit din armata, de 4 ani caut un avocat care sa ma ajute ... si nici acuma nu stiu daca il pot gasi .

:) Multumesc Mult ! .. Sa va dea Dumnezeu sanatate , am pierdut multi bani sunt intr-o stare jalnica moral , eu cel putin m-am tiut de cuvant si am fost consecvent , nu stiu ce sa spun , poate ca sunt un mare prost am insistat sa ma intalnesc cu el problema este ca este un om de renume , sunt bolnav din armata fac dializa de 11 ani , boala aparuta in timpul stagiuluimilitar obligatoriu , nu stiu daca este tardiva aceasta cauza dar tot ce stiu este ca am o pensie de mizerie si imi este greu , am strans bani si am vrut sa repar o nedreptate fata de mine de familie .
Consultanta Juridica si doar consultanta , am platit taxa aceasta , ce prevede ea in fapt se studiaza dosarul si se da un verdict ,
Buna ziua , mii de scuze pentru deranj , am o intrebare : In ce consta aceasta consultatie juridica ?
La ce se refera ea si cu ce ma ajuta efectiv , eu am platit taxa si trebuie sa trimit un dosar la o adresa , din cauza uni adrese gresite care mi-a fost data si a faptului ca mi-am pierdut cumpatul din discutie prin mesaje am riscat o altercatie , mi sa spus sa imi cer scuze pe dreptatea mea , in mesaj nu erea corect scrisa adresa , nu avea cod postal , si apoi am cautat pe net codul postal sa o trimit unde mi sa spus , de aici .. mi sa spus Nu va cred ! ca nu gasiti adresa si a urmat un schimb de replici in limita decentei am spus ca in fine va bateti joc de mine , mi sa spus ca aceasta colaborare poate inceta datorita faptului in sine ca am spus si am jignit persoana respectiva , si mi-am cerut scuze dar In mesaj este o alta strada .. eu nu am gasit strada sa caut codul postal apoi mi sa spus srada corecta , eu ce vina am ? cat am gresit sau nu in aceasta discutie Nu stiu .