avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 947 soluții astăzi
Forum Activitate Nefertila

Activitate Nefertila

Buna ziua am un apartament im care nu locuieste nimeni de 4 ani ,liftul blocului se strica foarte des asta inseamna o data ka doua trei luni eu nu folosesc acest lift nu locuiesc in bloc sunt obligata sa platesc reparatiile liftului . Platesc matenanta filtului a hidroforului nu ma deranjaza dar reoaratiile mi se pare absurd . Va multumesc anticipat .
Multumesc frumos
Buna ziua , am cumpărat un apartament in luna Aprilie 2017 ,de când am cumpărat acest apartament nu fac altceva decât sa plătesc tot ce vrea dezvoltatorul centrală ,racordare gaze etc, acum ne cere 800 lei ( bani pe care nu ne da făcătură ) pentru a rezolva o problema cu electricitatea . Blocul a rămas branșat la enel cu acel contor de șantier sunt doar 10 căsuțe pentru 24 de apartamente ,deci mai trebuiesc făcute 14 căsuțe ,dezvoltatorul vrea sa plătim noi aceasta lucrarea după care bineînțeles tot noi vom plăti și racordarea la enel individuală cu are sunt de acord ,dar nu înțeleg de ce trebuie sa plătim noi lucrarea de trecere din contor de șantier și extinderea căsuțelor . As dori din suflet ca cineva sa m-a poată ajuta ,vreau sa știut dacă este legal ce face și dacă noi trebuie sa plătim sau nu acea lucrare.( îmi este frica sa nu cumva in caz ca eu nu plătesc sa nu îmi creeze și mie căsuța adică sa m-a lase fără curent ) Va mulțumesc anticipat .