avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea D.

Activitate Andreea D.

Multumesc pentru raspuns. In cazul acesta, administratorul raspunde pentru toata activitatea firmei din perioada respectiva, in cadrul unui control sau tot proprietarul firmei raspunde? Administratorul poate fi schimbat oricand de proprietar, mai exact cand doresc eu sa revin din concediu crestere copil?
Buna ziua. Detin un SRL si un magazin online si urmeaza sa intru in concediu de maternitate, prin urmare nu ma voi mai putea ocupa de afacere. Exista o forma legala prin care as putea inchiria societatea si afacerea pe o perioada determinata de timp (1-2 ani)?
Buna ziua, am un magazin online si am constatat ca un alt magazin online concurent si-a insusit produsele create de mine si inclusiv pozele mele, care aveau watermark - si-a pus watermarkul propriu deasupra watermark-ului meu. Ce pot face in acest caz pentru a-l determina sa scoata aceste produse de pe site si sa nu imi mai fure pozele pe viitor?
Răspuns la discuția Ce pot face in caz de calomnie?
Multumesc pentru raspunsul prompt. Legat de ziare si publicatii online nu exista nicio lege care sa impiedice adresarea de jigniri, injurii, etc la adresa unei persoane?
Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat legat de urmatoarea problema: unei rude foarte apropiate, care lucreaza intr-o institutie publica si este membra a unui partid politic i-au fost aduse public nenumarate jigniri si acuzatii false, fara dovezi concrete sau alta baza stabila, prin intermediul unor publicatii locale din orasul in care locuieste si lucreaza, detinute de mebri unor partide politice concurente. Mentionez ca aceste articole publice afecteaza in mare masura imaginea intregii familii si doresc sa stiu daca pot fi actionati in instanta proprietarii acestor publicatii sau cum trebuie procedat. Astept cu interes raspunsul dvs. si imi cer scuze daca am ales gresit forumul.
Cu stima,
Andreea D.