Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Posibilitate inchiriere SRL pe perioada determinata ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Posibilitate inchiriere SRL pe perioada determinata (concediu crestere copil)

Buna ziua. Detin un SRL si un magazin online si urmeaza sa intru in concediu de maternitate, prin urmare nu ma voi mai putea ocupa de afacere. Exista o forma legala prin care as putea inchiria societatea si afacerea pe o perioada determinata de timp (1-2 ani)?
Nu se poate inchiria o societate ... puteti desemna o persoana in calitate de administrator sa se ocupe de firma.
Multumesc pentru raspuns. In cazul acesta, administratorul raspunde pentru toata activitatea firmei din perioada respectiva, in cadrul unui control sau tot proprietarul firmei raspunde? Administratorul poate fi schimbat oricand de proprietar, mai exact cand doresc eu sa revin din concediu crestere copil?
Administratorul raspunde ... in numiti pe perioada determinata...pana la terminarea CCC.