avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1926 soluții astăzi
Forum Activitate cezarpopa

Activitate cezarpopa

am facut 3 imprumuturi la un CAR. doamna de acolo a avut probleme si ia verificat toate dosarele.eu aveam salar de 580 ron dar de la contabilitate miau dat adeverinta ca am 1100 ron si raport revisal la fel .doamna mia spus ca nu trebuie sa vin cu garantii sa semneze deoarece erau parinti mei .mam trezit cu dosar penal pt inselaciune fals uz de fals pt 5000 ron am primit 7ani iar ea 3 ani cu suspendare .in instanta am cerut termen pt avocat si judecatorul a spus ca nu trebuie ca fac munca in folosul comunitati ,dar miau dat 7ani sunt divortat am un minor de 15 ani care il cresc singur de la un an,am facut stop cardiac ,mau operat la spitalul parhon -iasi .nu stiu ce am sa pot schimba la apel .leau spus parintilor doamna de la politie sa declare ca nu stiiau de imprumuturi ca vrea sa o aresteze pe doamna de la car ca ,cu mine nu au treaba fiindca doamna mai avea 100 de dosare de imprumut la fel in alt proces si luase suspendare .ia a luat suspendare si eu 7ani .fara drept sa ma apar cum sa procedez va rog .ca cedez pshic pt ca am copilul si ce sai spun ca are 15 ani si ca vin acasa peste 5 ani nu mai rezist credetima

.se poate rejudeca dosarul



Răspuns la discuția ce ar trebui sa fac
am vrut avocat pe toata perioada ,dar miau spus ca nu e nevoie ,la prima instanta , ca daca sunt de acord cu munca in folosul comunitati
.se poate rejudeca dosarul
Răspuns la discuția ce ar trebui sa fac
da dar 7 ani pt asa ceva e rau. la inceputul procesului ,la audieri am cerut avocat si miau spus ca nu e necesar .astazi am depus apel dar nu mai stiu ce sa fac . in prima instanta am cerut avocat dar au spus ca nu e nevoie pt cazul asta .ce trebuie sa fac la apel sa cer rejudecarea
Răspuns la discuția ce ar trebui sa fac
contabila a recunoscut ca mia eliberat adeverimtele de salariat ,iar doamna de la car a sspus ca nu e obligatoriu sa vina garanti. culmea e ca un om a dat peste cineva cu masina beat ,pe trecera de pietoni si iau dat 2 ani cu suspendare iar pietonul a decedat,si eu pt 5000 de roni 7 ani . nu sa luat in considerare declaratia contabililor si a doamnei de la ghiseu . eu am spus de la inceput cum stau lucrurile dar judecatorul a spus ca mint chiar si dupa audierea martorilor
Răspuns la discuția ce ar trebui sa fac
nu ,11 infraciuni asa miau trecut
Răspuns la discuția ce ar trebui sa fac
9 uz de fals inselaciune si ca am semnat in locul girantilor
am facut doua inprumuturi cu adeverinte date de contabila ,dar nu aveam salarul real trecut , in valoare de 5000 roni.la un car . doamna de la ghiseu mia spus ca nu trebuie sa vin cu garanti ci doar cu actele lor in original ca pot semna eu in locul ei. dansa a luat 3 ani suspendare si eu 7 ani cu executare ,n-am omorat pe nimeni sami dea o sentinta ca asta .la apel se poate modifica
Discuție cum sa fac
m luat o masina acum o luna .am fost plecat din tara am facut programarea la rar pt data de 07/08/2018. cand m-am uitat in acul de circulatie provizorie am vazut ca nr corespund pe masina dar era trecuta alta serie de sasiu si marca de masina .am pierdut rar iar nr imi expira in august .o alta programare pot sa o fac in octombrie . a fost vina lucratorului de la ghiseu .ce sa fac
Discuție cum sa procedez
am luat o masina acum o luna .am fost plecat din tara am facut programarea la rar pt data de 07/08/2018. cand m-am uitat in acul de circulatie provizorie am vazut ca nr corespund pe masina dar era trecuta alta serie de sasiu si marca de masina .am pierdut rar iar nr imi expira in august .o alta programare pot sa o fac in octombrie . a fost vina lucratorului de la ghiseu .ce sa fac
Discuție ncpp
am primit acsa o citatie pe data de 12/12/2017 de neinceperea urmariri penale art 318,intun dosar de uz de fals ,suntem 3 inculpati iar prejudiciul este de 1200o RON. DUPA 3 ZILE AM PRIMIT RECHIZITORIU ACASA CU INCEPEREA URMARIRI PENALE ..DACA AM PRIMIT PRIMA CITATIE DE NEINCEPEREA URMARIRI PENALE ,SI APOI RECHIZITORIU,CE INSEAMNA.DACA EU NU BENEFICIEZ DE ART 318,SI CEILALTI DA ,DE CE AM PRIMIT SI EU CITATIA..BENEFICIEZ SI EU SAU NU DE ART 318