Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ncpp
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

ncpp

am primit acsa o citatie pe data de 12/12/2017 de neinceperea urmariri penale art 318,intun dosar de uz de fals ,suntem 3 inculpati iar prejudiciul este de 1200o RON. DUPA 3 ZILE AM PRIMIT RECHIZITORIU ACASA CU INCEPEREA URMARIRI PENALE ..DACA AM PRIMIT PRIMA CITATIE DE NEINCEPEREA URMARIRI PENALE ,SI APOI RECHIZITORIU,CE INSEAMNA.DACA EU NU BENEFICIEZ DE ART 318,SI CEILALTI DA ,DE CE AM PRIMIT SI EU CITATIA..BENEFICIEZ SI EU SAU NU DE ART 318
Daca ati primit rechizitoriu inseamna ca, nu mai beneficiati de art.318NCPP-Renuntarea la urmarirea penala, deoarece, rechizitoriul este actul procedural prin care este sesizata instanta de judecata..[Art.329NCPP]