Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ce ar trebui sa fac
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ce ar trebui sa fac

am facut doua inprumuturi cu adeverinte date de contabila ,dar nu aveam salarul real trecut , in valoare de 5000 roni.la un car . doamna de la ghiseu mia spus ca nu trebuie sa vin cu garanti ci doar cu actele lor in original ca pot semna eu in locul ei. dansa a luat 3 ani suspendare si eu 7 ani cu executare ,n-am omorat pe nimeni sami dea o sentinta ca asta .la apel se poate modifica
Recidivist? Cate infractiuni vi s-au retinut in total?
9 uz de fals inselaciune si ca am semnat in locul girantilor
In total cate infractiuni?
Recidivist?
nu ,11 infraciuni asa miau trecut
Deci spuneti ca nu sunteti recidivist. Corect?
Si spuneti ca v-au trecut 11 infractiuni (nici mai multe si nici mai putine) si ca nu le-ati savarsit. Sau le-ati savarsit?

Adica, daca nu dati toate detaliile, ce raspuns sperati sa primiti?
"DA, la apel se poate modifica, la fel cum, da, la apel nu se poate modifica."
Nu poate sa va raspunda nimeni pe ghicite, pentru ca nu stie nimeni ce este in dosarul dvs. Intelegeti?