avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1581 soluții astăzi
Forum Activitate pufypufy

Activitate pufypufy

Răspuns la discuția contestatie la executare
sunt executat de kruk prin firma de recuperare secapital sarl cu sediul in Luxemburg,ulterior aceasta acesionat contractul altei firme de recuperare investcapital sant andrija.avand in vedere ca sunt executat silit poprire salariu este legal ca cea de a 2 firma de recuperare sa imi trimita alte somati,
credit in 2007 in timpul casatoriei,rate platite pana in 2011 prin virament bancar card de salariu,in perioada 2011-2012 a intervenit divortul,in 2015 sunt executat silit poprire salariu,in 2018 sunt instintat ca prima firma a cesionat contractul altei firme de recuperare care doreste si executarea imobiliara.Avand pe rol contestatie la executare invocare prescriptia, ce clauze pot fii invocate in aceasta speta.
Răspuns la discuția executare silita banca imobil
art 818 al.1 cod procedura civila poate fii de folos
Răspuns la discuția executare silita banca imobil
Bunaziua,am poprire pe salariu,de 3ani,cum sa fac contestatia si unde se depune,fosta sotie nu aplatit nimic fiind codebitor,ulterior am divortat si nu sa efectuat partajul intre soti,apartamentul inca nu este achitat,ca sot,un locuind cu 2 copii,un model de cerere sau ce sa fac si cui sa ma adresez in aceasta situatie,primind somatie executare imobil ,va multumesc
somatie plata inegrala credit,poprire salariu,credit in timpul ca satoriei,divort pina la achitarea integrala a creditului,locuinta neachitata, ce pot sa fac in urma acestor somati
Răspuns la discuția pensie alimentara
Puteți să-mi dați, vă rog, un model de plângere penală?
fosta sotie lucreaza in italia la negru si refuza sa plateasca pensia pentru un minor,ce pot face pe cale legala ca aceasta sa plateasca,mentionez ca nu cunosc adresa exacta