Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

fosta sotie lucreaza in italia la negru si refuza sa plateasca pensia pentru un minor,ce pot face pe cale legala ca aceasta sa plateasca,mentionez ca nu cunosc adresa exacta
Plângere penală.

gi-jane2, moderator
Dacă are bunuri, fosta soţie poate fi executată silit pentru pensia restantă din ultimii 3 ani, dacă nu are, poate fi sancţionată prin plângere penală, dar trebuie să-i dovediţi tot dvs. reaua credinţă, ceea ce e greu şi bani tot nu primiţi.
Puteți să-mi dați, vă rog, un model de plângere penală?
Manuela Rășină, administrator