avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1090 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters451259

Activitate ContSters451259

Nu am primit nici un raspuns de mai bine de o saptamana ! Chiar nu stie nimeni sa raspunda la aceasta intrebare ? Pe cine trebuie sa intreb pentru a primi un raspuns ?
M-ar interesa din ce data nu se mai plateste impozitul pe cladiri si autovehicule , de la data depunerii dosarului care merge la comisia DGASPC pentru incadrarea in gradul de handicap , de la data dobandirii handicapului , de la data primirii primei indemnizatii de persoana cu handicap ? Am aceasta nelamurire deoarece am primit trei raspunsuri diferite la trei birouri din aceeasi institutie in legatura cu aceasta problema .
Răspuns la discuția Vechime in munca
Multumesc pentru raspuns , dar nu sunt complet edificat ! Probabil mai trebuie sa spun ca am fost militar angajat pe baza de contract (sergent angajat ).Nu stiu la ce grupa de munca ma incadrez . Sa mai spun ca sunt nascut la 13 . 05 . 1967 .
Am lucrat 11 ani in perioada 01.02.1991 - 01.02.2002 la Unitatea Militara 01214 Ineu jud.Arad pe functia de comandant de obuzier . M-ar interesa daca la acesti ani se adauga ceva , daca se poate lua pensie de la M.Ap.N. si la ce varsta ?
Răspuns la discuția asteptare
Multumesc pentru raspuns . Daca nu cer prea mult ,la ce categorie ar trebui sa postez anuntul meu ?
Discuție asteptare
In cat timp as putea primi un posibil raspuns la ceea ce m-ar interesa?
Am pus vreo doua intrebari de cateva zile si n-am primit niciun raspuns...
Discuție avc
Buna ziua . In 12 06 2017 am suferit un atac cerebral ischiemic. Am facut toate tratamentele .Sotia a depus in urma cu o saptamana dosarul pentru pensia de invaliditate . As dori sa stiu daca iau pensia de invaliditate (am peste 25 ani lucrati din care 11 in armata ca si militar angajat )mai am dreptul si la indemnizatie ? Nu am primit inca decizia de pensionare si nu stiu care este valoarea pensiei de invaliditate .Sunt nascut pe 13 05 1967 .M-ar mai interesa , in cazul in care am dreptul la indemnizatie , ce acte imi trebuiesc si de unde le pot procura. Mentionez ca este invaliditate gradul doi si deficienta functionala accentuata . Multumesc .