avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Activitate AlexDg

Activitate AlexDg

Răspuns la discuția Buna seara
Dar pe un cadastru facut cu vreo 5 ani in urma apare aceeasi suprafata ca si in titlu..dar acum la ultimul cadastru a iesi mai mult..mentionez faptul ca de 15 ani nu mai locuieste nimeni acolo si nu sa facut nicio modificare la garduri sau ceva de genu..
Discuție Buna seara
Am cumparat de curand o casasa la tara, si in titlu de propietate sunt 1279mp si la cadastru au iesit 1331mp..unul din vecin sa trezit ca ii lipsesc 250mp. Intrbare eu in toata treaba asta am vreo vina si cum ar trebuit sa procedez? Va multumesc!
Discuție Radiere auto
Buna seara!daca am scos masina de la fiscal pe baza unui certificat de casare si fara sa o radiez de la politie ,o sa mai platesc taxa de poluare care urmeaza sa fie introdusa?
Răspuns la discuția Fiscal auto
Fiind pentru piese cumparatorul mai este obligat sa o inregistreze la fiscal?sau daca se mai trece automat la fiscal?
Discuție Fiscal auto
Daca vand masina unui prieten pentru piese si in contract vanzare cumparare specific lucrul acesta, pot scoate masina de la fiscal?
Si daca o vand pentru piese se mai trece automat la cumparator la fiscal? Va multumesc!!