Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara

Am cumparat de curand o casasa la tara, si in titlu de propietate sunt 1279mp si la cadastru au iesit 1331mp..unul din vecin sa trezit ca ii lipsesc 250mp. Intrbare eu in toata treaba asta am vreo vina si cum ar trebuit sa procedez? Va multumesc!
Buna seara,
Va sfatuiesc sa formulati o actiune in granituire si sa restituiti diferenta.
In felul asta .... rezolvati problema.
Dar pe un cadastru facut cu vreo 5 ani in urma apare aceeasi suprafata ca si in titlu..dar acum la ultimul cadastru a iesi mai mult..mentionez faptul ca de 15 ani nu mai locuieste nimeni acolo si nu sa facut nicio modificare la garduri sau ceva de genu..