Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Fiscal auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Fiscal auto

Daca vand masina unui prieten pentru piese si in contract vanzare cumparare specific lucrul acesta, pot scoate masina de la fiscal?
Si daca o vand pentru piese se mai trece automat la cumparator la fiscal? Va multumesc!!
Daca incheiati contract de vanzare cumparare nu este necesar sa consemnati ce urmeaza sa faca cumparatorul cu bunul mobil
In baza contractului de vanzare cumparare dv solicitati oficial radierea vehiculului de la autoritatea fiscala teritoriala
Fiind pentru piese cumparatorul mai este obligat sa o inregistreze la fiscal?sau daca se mai trece automat la fiscal?
Persoana cumpara de la dv un bun care in documente figureaza si este inregistrat drept vehicul,iar dispozitia in vigoare il obliga ca in termen de 30 de zile de la achizitie sa il inregistreze pe rolul sau fiscal
Ulterior in calitate de proprietar poate dispune dupa propriul interes de bunul achizitionat-inclusiv sa il dezmembreze