avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Activitate ilisuanana68

Activitate ilisuanana68

Răspuns la discuția Moștenire
Deci ,nu se poate face dezmembrare daca nu sunt eu? . pentru că ceilalți frați zic că se poate.Am înțeles cu trecerea pe fiul meu.Multumesc mult.
Răspuns la discuția Moștenire
Deci ,nu se poate face dezmembrare daca nu sunt eu? . pentru că ceilalți frați zic că se poate.Am înțeles cu trecerea pe fiul meu.Multumesc mult.
Răspuns la discuția Moștenire
Dar pentru a face dezmembrare,nu trebuie sa fie toți frații la notar, pentru a fi de acord cu ce nu se revine fiecăruia?Eu sunt în afară,și mi_au zis că fac dezmembrare.Dsr cum se poate dacă eu nu sunt? Mulytumesc.
Răspuns la discuția Moștenire
Dar pentru a face dezmembrare,nu trebuie sa fie toți frații la notar, pentru a fi de acord cu ce ni se revine fiecăruia?Eu sunt în afară,și mi_au zis că fac dezmembrare.Dsr cum se poate dacă eu nu sunt? Multumesc.
Discuție Moștenire
Bună ziua!In urma succesiunii am obținut un teren intabulat pe toți trei frații.Am construit o casa cu trei intrări separate dar cu pereți comuni.Acum vrem sa facem dezmembrare sau parcelare.,,cred că așa se zice.Fiecarecu terenul și casa lui. Pot să treacă direct casa si terenul,pe fiul meu ,înainte să semnăm toți frații la notar , pentru dezmembrare.Menționez și că sunt separată de soțul meu ,dar nu prin lege.Are și el dreptul la casă?
Multumesc, anticipat.O zi bună vă doresc.
Discuție Moștenire
Bună ziua!In urma succesiunii am obținut un teren intabulat pe toți trei frații.Am construit o casa cu trei intrări separate dar cu pereți comuni.Acum vrem sa facem departajare.Fiecare cu terenul și casa lui. Pot să treacă direct casa ai terenul,pe fiul meu ,înainte să semnăm toți frații la notar , pentru departajare?
Multumesc, anticipat.O zi bună vă doresc.
Bună ziua.In urma succesiunii am moștenit un teren.Suntem 3 frați.Am construit o casă ,cu 3 intrări, parter+etaj,fiecare cu intrarea separat.Acum vrem sa înscriem casa că să plătim impozitul și să fie în regulă, pentru că am acoperit casa,chiar dacă nu e terminata.Am băgat actele la cadastru.Presupun că acum O SA iasă un extras de carte funciară pentru fiecare,că deține a treia parte din clădire,și a treia parte de teren.Mai încolo in vară vrem sa facem dezmembrare,să avem fiecare poziția noastră.Intrebarea mea este:Putem doar cu aceste extrase de carte funciară care ies acuma, sa înscriem casa?,și apoi mai târziu să facem dezmembrare?Asta pentru că nu suntem toți în același timp pentru a semna la notar.Multumesc anticipat.