avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate Chapy

Activitate Chapy

Îmi răspunde și mie cineva va rog?
Buna ziua.
Lucrez într-un spital public în postul de Referent Managementul Calității Serviciilor de Sănătate.
Managera spitalului mi-a întocmit o anexă la fisa postului, dandu-mi atribuții noi...dar în domeniul SSM-PSI
Are dreptul să facă asta? Pot sa nu fiu de acord?
Exista vreun text de lege care prevede asta? Daca da...care este?
Spital public
Întrebarea era daca am dreptul sa primesc copii ale referatelor făcute la adresa mea
Buna ziua. Am fost convocat pt Comisia de disciplină în urma referatelor a doi colegi. Am dreptul să mi se pună la dispoziție copii ale referatelor colegilor? Daca da, ce articol al cărei legi prevede asta?
Buna ziua.
Dețin funcția de Referent în cadrul compartimentului Managementul calității serviciilor din sănătate. Nu sunt cadru medical, ci personal contractual.
Fac parte din TESA?
Un angajat cu normă întreagă poate avea în plus sfert sau jumătate de normă ( pe funcție similară sau nu) in cadrul aceleași unități?
Daca da...in ce condiții și termeni?
Răspuns la discuția Recondiționare casa veche
Nu se modifica nimic. Fără extensii, fără sa construiesc camere în plus.....casa rămâne exact pe aceeași poziție, în aceeași consiguratie. Doar schimb acoperisul
Am o casa din cărămidă și am dat tot acoperișul jos, inclusiv tavanele, deoarece erau într-o stare deplorabila și periculoasa. Au rămas doar zidurile casei.
Construiesc acoperiș nou.
Am nevoie de autorizații de construcții, etc?
Primarul mia trimis pe cap 4 bărbați sa ma întrebe de avize... Probabil comisia de la primărie. Au întrebat dacă echipa care lucrează este autorizata, altfel vine cu politia și ii amendează. Nu sunt autorizați. Sunt niște prieteni care au o echipa de constructoriCe sa fac?