avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Activitate genigeni

Activitate genigeni

Date mobole slabe, intr o zi le au taiat de tot...plus ca m au mintit la incherea contr.ca oferta e gata sa ma grabesc, fapt constatat la incheierea lunii cand de fapt mai era oferta....nu m au lasat sa negociez contractul spunand ca la ei e totul standard

adrian@13 a scris:

Bună dimineața! In primul rând trebuie să citiți foarte bine contractul pe care l-ati încheiat cu ei. Acolo veți vedea ce clauze ați acceptat prin semnarea acelui contract. Rezilierea contractului respectiv ce anume are la bază? Care sunt motivele pentru care doriți să reziliați ?

Buna ziua,

Sunt sunata de cateva zile de numere de frauda, asta mi a confirmat cei de la telekom, si mi s a zis din partea telekom ca nu pot face nimica...le am cerut sa mi schimbe numarul asta pt.protectia clientului.....pt.asta mi s au cerut 22 euro...e legal? Ce pot face? Mi se pare cam mult intrucat si ei ar trebui sa si protejeze clientii dar nu cu astfel ce taxe
Buna ziua,

Am incheiat contract cu telekom si dupa 30 de zile am reziliat dar imi percep taxe reziliere care sunt enorm de mari....am dreptul sa nu le achit? Nu am achizitionat aparate de la ei, deci eu.nu le pricinuiesc pierdere ca plec...ma ameninta la telefon cu taxele astea...ce pot face?
Buna ziua e legal ca intr-un birou de contabilitate sa fie camere de filmat? Multumesc.
buna ziua,

am o factura de la DKV, pt. diesel, si pe factura scrie CUI-ul de Cehia insa adresa si denumirea furnizorului e DKV Germania.....cum o inregistrez, va rog? multumesc.
Buna ziua...daca sunt angajat cu 4 ore vechimea pt. pensie mi se calculeaza raportat la aceste ore?....trebuie sa lucrez doi ani pt.un an sau chiar daca am 4 ore mi se considera un an? Multumesc
Ok...multumesc pt.ajutorul acordat

irina.pricop a scris:

Dar nu au cum sa va foloseasca datele, nici la ce si nici de ce. Nu trebuie sa le spuneti la ce banca va mutati ca nu e treaba lor. Dar arhivele tb pastrate. Va inteloeg frustrarea dar treceti mai departe fiindca efectiv nu merita consumul de energie. Eventual blocati-le mailul sa nu va poata spama cu oferte.

buna ziua,
un coleg a adus certificat medical nesemnat de el si fara data primirii, jos dreapta.....medicul care i-a dat-o a zis ca asta nu e treaba lui, ca pacientul sa semneze si sa scrie data primirii....e corect? atunci pt. ce mai este rubrica respectiva?
nu vreau sa imi foloseasca datele....inainte de a pleca doreau sa stie unde pl;ec....si nu am vrut sa le spun.....nu am motiv, doar ca nu s-au purtat frumos...
Problema e ca nu mai am de a face nimica cu ei...utimele 3 luni am pierdut enorm si s au purtat f f urat pt.ca am plecat..in cazul asta nu mai vreau o urma sa ramana la ei....nu vreau sa mai aiba acces la datele mele intrucat nu mai am incredere delor in ei....dati-mi cadrul legal legat de cei 10 ani de care ati scris, va rog...multumesc

Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine a scris:

Buna ziua,


Banca are obligatia de a arhiva datele dumneavoastră pe o perioada de 10 ani de la momentul închiderii relației contractuale, însemnând ca se vor cripta datele însă la solicitarea instantelor de judecată acestea pot fi decriptate.

Care e problema dumneavoastră mai exact? Ce va deranjeaza?

Cu stima.