avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1034 soluții astăzi
Forum Activitate euricomtrade

Activitate euricomtrade



Nicoleta Cristina Romașcanu a scris:

Moștenirea este a unei persoane decedate. (nu a unei proprietăți)
Dacă persoana decedată avea sau nu avea un drept de proprietate ... Apropo, locuitul într-o casă nu-mi spune că acea casă era în proprietatea defunctului.
Vedeți să nu cumpărați pielea ursului din pădure. Cine sunt cei ce vând și ce calitate au, mai exact?



Buna ziua,
Va multumesc ptr ajutor
Situatia este:
Propietatea este o casa veche in care au locuit :un tata si un fiu,acestia nu aveau titlu de propietate pe numele lor,ci pe numele strabunicului

Acum am scos titlu de la primarie.
Mostenitori ar fi :
O nepoata a tatalui
Mama fiului (decedat si el)

Buna ziua,
Am nevoie de asistenta juridica pentru deschidere o succesiune a unei propietati

Vreau sa stiu daca pot cumpara un drept de mostenire de la o persoana dintre urmasii celor care au locuit in casa respectiva
Buna ziua,
Ma intereseaza daca pot cumpara pe firma un teren agricol,cu un antecontract sau cu ce documente ,pana cand vanzatorul isi face cadastru si actele necesare vanzarii
Specific ca vreau sa fac plata din SRL si am nevoie de un doc contabil ceva

Multumesc anticipat!
Buna ziua,
Suntem o firma care a intrat optional in SPLIT TVA,euricom trade, ro 33493045
Va rugam sa ne transmiteti daca exista vreo posibilitate sa iesim din aceasta incurcatura
Mentionam ca nu avem datorii la stat si nu am avut niciodata,
Am intrat in OCT 2017 crezand ca va fi obligatoriu ,dar dupa aceea nemaifiind obligativitatea aceasta noi nu avem cum sa mai platim banii din acest cont
Din Trezorerie ne-au transmis ca numai dupa un an vom putea iesi (prin urmare acolo incasam sume mari de bani aferente vanzarilor noastre lunare)si nevom bloca cu banii

Va rog sa ne transmiteti daca exista vreo posibilitate sa folosim acei bani

Catalin SIIA
0740003367