avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Activitate tiberiu bar

Activitate tiberiu bar

Multumesc pentru sfaturi.
Buna ziua,
Am si eu o nelamurire la care as dori sa ma ajutati.
Azi dimineate pe cand traversam trecerea peste calea ferara cu semibariere, peste cele 4 linii de cale ferata am fost surprins de culoarea rosie si semnalele acustice. Am fost oprit de politia TF si mi s-a intocmit process verbal si suspendat permisul pe 3 luni.
Mentionez ca in momentul intrarii peste trecere era culoarea alba la bariere si acestea s-au "inrosit" in timp ce treceam liniile.
Ce pot sa fac in acest caz?
Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Multumesc anticipat!

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati in gasirea unei solutii la o problema.
Am fost implicat intr-un eveniment rutier in care au fost implicate 3 masini. Eu eram in masina 3. Masina 1 a schimbat directia de sens si a franat brusc ca masina nr 2 sa o loveasca. (Cele 2 masini se sicanau in trafic de mai demult. ) Eu am lovit masina 2. Agentul constatator a amendat conducatorul masinii nr 1. Acesta a fugit si a fost apoi retinut pt 24 ore pentru fuga de la locul accidentului. Acesta avea masina inmatriculata pe Bulgaria . Am deschis dosar la BAAR cu toate actele atasate. Initial am primit aviz pozitiv ,dar la sfarsit am primit un mail cu respingere a dosarului.
Ce alte dovezi as putea sa aduc in afara rocesului verbal incheiat de catre politest? Dispun de un filmulet din traffic premergator accidentului in care soferul masinii1 isa cu parul la soferita din masina2.
(asta nu e dovada...).
Exista un model de contestatietip pt BAAR?
Multumesc.