avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 592 soluții astăzi
Forum Activitate marivasi

Activitate marivasi

In ce temei legal pot depune aceasta demisie ? (eu am gasit in codul muncii doar demisie referitoare la functia detinuta cf contractului individual de munca); Este un termen in care pot notifica aceasta demisie ? (eu i-as zice retragere, ca sa nu se interpreteze gresit si sa ma trezesc data afara); Cum pot notifica aceasta demisie ? (pe hartie semnata si inregistrata sau doar pe email, se poate?)
va referiti la demisia din functia pe care o am in societate? nu imi doresc asta, raman fara job

sau pot sa ii dau demisia din cea de presedinte al comisiei de analiza, evaluare si negociere avand ca obiect Servicii de asigurari voluntare de sanatate?
am fost numita prin decizie presedintele comisiei de analiza, evaluare si negociere avand ca obiect Servicii de asigurari voluntare de sanatate si consider ca nu am competenta si cunostintele necesare pentru aceasta. cum pot comunica aceasta conducatorului unitatii care a emis decizia, ca sa numeasca pe altcineva?
daca unui coleg i s-a facut rau la serviciu, s-a telefonat la 112, a venit salvarea, s-a constatat ca are tensiunea mare si l-a dus la spital la urgenta pt investigatii medicale, societatea trebuie sa anunte ITM ul sau ce trebuie sa faca?
Intrebare pentru SSM - Cum poate procede o societate cu cca 230 salariati pentru a incheia contract de asigurare de sanatate cf legii 346/2002? cum se intocmeste CS?
as dori sa stiu cum pot intocmi un caiet de sarcini pentru achizitie servicii de asigurare de sanatate intr-o societate cu cca 230 salariati
as dori sa stiu articolul din legea 319/2006, nu il gasesc
as dori sa stiu care sunt obligatiile din punct de vedere SSM in caz de temperaturi extreme (ex canicula)
as dori sa stiu care sunt obligatiile generale ale conducatorilor locurilor de munca in domeniul securitatii si sanatatii in muna
Răspuns la discuția Pensionare anticipata
As putea sa cumpar ca si vechime in munca cei 5 ani de facultate (oct 1986 - oct 1991)?