avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Activitate TheGodfather

Activitate TheGodfather

Răspuns la discuția Conducere fara permis
Am fosr prezent de 3 ori. De doua ori la procuror si odata in sala de judecata. Dar astazi nu am avut cum sa ajung.
Daca nu am fost prezent la a doua chemare in instanta din motive ca nu am putut ajunge , ce se poate intampla?
Răspuns la discuția Conducere fara permis
M-ati ajuta daca mi-ati raspunde la curiozitatea mea pentru ca sunt cam stresat cu aia
Răspuns la discuția Conducere fara permis
La ce va referiti prin camera preliminara? La intalnirea cu procurorul sau e cu totul altceva?
La ce ar trebuie sa ma astept vinerea viitoare cand ajung in sala de judecata? Am fost oprit de catre organele de politie si nu posedam permis de conducere ceea ce stiu ca se pedepseste cu inchisoare de la 1-5 ani. Eh , ce vreau eu sa stiu daca chiar risc inchisoare sau primesc cu suspendare fie o amenda penala deoarece nu am fost recidivist , am cooperat cu politia si nu am alte antecedente.
Răspuns la discuția Conducere fara permis
Cu siguranta nu o sa se mai repete. Va multumesc pentru timpul acordat. O zi frumoasa va doresc!
Risc sa fac inchisoare daca am fost oprit de politie si nu posedam permis de conducere pentru nici o categorie? Mentionez ca nu am alte antecedente penale.